Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
EmptyWords schreef:hallo,
Ik heb vandag voor het eerst mijn paard voor de wagen gehad en nu word het tijd voor een eigen tuig, maar nu weet ik niet wat voor hoofdstel en bit ik moet nemen, met of zonder oogkleppen, een stang of een gewone trens? Ik zeg eerlijk, ik heb er geen verstand van, en met beleren hebbenw e er een ervaren iemand bij, maar eigenspullenz ijn wel zo handig. Hebben jullei tips voor mij? waar ik op meot letten etc?
Jelleee schreef:Wat voor hoofdstel en bit had hij dan in tijdens het beleren en vandaag voor het eerst voor de wagen? Als het goed ging met wat hij nu in had, kun je dat ook gewoon kopen.
Lancome schreef:Er zijn tegenwoordig zoveel mogelijkheden, zelfs dubbel gebroken Liverpool bitten zijn verkrijgbaar. Probeer met de ervaren begeleider verschillende dingen uit en kijk wat het best bij je dier past.
tamary schreef:Gebruik dan een heel ander bit voor het mennen, en trekken is ook bij mennen niet aan te raden.
Als je paard dingen moet zien om niet te panieken kan je inderdaad beter zonder kleppen werken. Je zal dan wel veel extra tijd moeten steken in het aanleren dat sommige dingen achter hem blijven volgen en rare geluiden maken. Dus verschillende ondergronden en veel bochtjes maken ivm goed zien van de dingen vanuit de ooghoeken.
Lepeltje schreef:Is inderdaad even uitvogelen waar ze het beste mee lopen, een van onze pony's ging echt niet vooruit op een stang (gewoon zoeen met hefboomwerking, niet een liverpool). Nu hangt er nog steeds een stang in, maar gewoon zonder hefboomwerking,
ik snap hem

Lepeltje schreef:Bustrens
Ik gebruik deze voor hem, die heet ook stang.
Citaat:Ongebroken trens
Een ongebroken trens heeft geen scharnierpunten. Het mondstuk kan recht zijn of de vorm van de tong volgen. Het werkt voornamelijk in op de mondhoeken en de tong en minder op de lagen. Doordat het ongebroken is, worden tong en lagen niet bij elkaar geknepen en kan het ook niet in het gehemelte prikken. Sturen gaat met een ongebroken trens wel iets lastiger dan met een gebroken bit omdat eenzijdige teugelhulpen minder goed doorkomen. Een ongebroken trens is niet hetzelfde als een stang omdat het bit geen hefboomwerking en kinketting heeft. Een ongebroken trens is zeer geschikt voor paarden met een gevoelig gehemelte of hangend rooster.
BlackDevils schreef:Bustrens
(sorry mensen)