Gerco Schröder krijgt Ernest van Loon Eretrofee 2014

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
liesd
Berichten: 3879
Geregistreerd: 04-07-11

Gerco Schröder krijgt Ernest van Loon Eretrofee 2014

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-06-14 07:58

Persbericht


Tijdens het CSI Twente in Geesteren ontvangt Gerco Schröder de prestigieuze Ernest van Loon Eretrofee. Achttien (internationale) toptrainers uit de disciplines dressuur, springen en eventing wezen Schröder aan als de ruiter die het beste de kern van het paardrijden benadert. De uitreiking vindt plaats op zondag 29 juni a.s. om 14.00 uur, vlak voor aanvang van de Gold League-Grote Prijs van Twente 1.60 m.
Schröder ontvangt uit handen van mw. F. Hengeveld, voorzitter College van Bestuur De Groene Welle, een bronzen sculptuur en een oorkonde. De sculptuur, gemaakt door beeldhouwer Dré Karthaus verbeeldt een dressuurruiter te paard. Schröder is de vierde winnaar van de Ernest van Loon Eretrofee. Vorige winnaars zijn 2005 Henk Nooren (2005), Jeroen Dubbeldam (2008) en Edward Gal (2011).

Ernest van Loon, de in 2009 overleden nestor van de dressuur en bewaker van deze klassieke grondbeginselen, vatte de kern van deze reglementen als volgt samen: ‘De essentie van de rijkunst toont zich in de afwezigheid van alle ongewenste krachten en spanningen, en uit zich in de lichtheid, ongedwongenheid, gehoorzaamheid en harmonie van beweging van het paard, en in een soepele ontspannen zit en lichte teugelvoering van de ruiter, zodat het paard de indruk geeft uit vrije wil te doen wat de ruiter van hem vraagt.’

De Ernest van Loon Eretrofee is een initiatief van De Groene Welle in Zwolle. Deze onderwijsinstelling, die verschillende hippische mbo-opleidingen biedt, riep de onderscheiding in 2005 in het leven om de klassieke beginselen van het paardrijden onder de aandacht te brengen. De uitgangspunten zijn hierbij de reglementen van de F.E.I.
Laatst bijgewerkt door Aurora3 op 27-06-14 19:06, in het totaal 1 keer bewerkt

Jitske

Berichten: 13082
Geregistreerd: 06-09-05
Woonplaats: Den Haag

Re: Gerco Schröder krijgt Ernest van Loon Eretrofee 2014

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-06-14 10:37

Kan ik me volledig bij aansluiten. Gerco is echt top voor zijn paarden, en niet alleen qua rijden :D

Wel humor dat hij een beeld van een dressuurruiter krijgt. Ook al begrijp ik wel waar hij voor staat, het ziet er toch maf uit in de kast van een springruiter :+

BigOne
Berichten: 42665
Geregistreerd: 03-08-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-06-14 10:38

Jitske schreef:
Kan ik me volledig bij aansluiten. Gerco is echt top voor zijn paarden, en niet alleen qua rijden :D

Wel humor dat hij een beeld van een dressuurruiter krijgt. Ook al begrijp ik wel waar hij voor staat, het ziet er toch maf uit in de kast van een springruiter :+

Werd tijd en de basis van de springsport is nog altijd dressuurmatig je paard goed voor elkaar hebben. :D

sportfokker
Berichten: 605
Geregistreerd: 17-02-08

Re: Gerco Schröder krijgt Ernest van Loon Eretrofee 2014

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-14 21:00

Het is altijd een feest om een ruiter als Gerco te zien rijden, dus ik vind het een prima keuze. Overigens wordt de winnaar door collega- ruiters uit de spring- en dressuursport gekozen! Prima initiatief van AOC de Groene Welle, deze trofee!