Duits Grand Prix paard Duisenberg verkocht naar Korea

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Bellatrix
Lid Nieuwsredactie
The Scarlet Witch 

Berichten: 109830
Geregistreerd: 02-08-02
Woonplaats: Down The Witches Road

Duits Grand Prix paard Duisenberg verkocht naar Korea

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-12-21 17:46

Eurodressage
Algemeen

Afbeelding
Afbeelding ter illustratie. Foto: Marlies Trap


Duisenberg, het Grand Prix paard dat internationaal werd uitgebracht door de Duitse Jessica Süss, is verkocht naar Korea. Hij is aangekocht als Asian Games kanshebber voor Hyun Woo Do. Duisenberg is een 12-jarige Hannoveraanse ruin van Desperados uit Weltluna (v. Weltmeyer). Hij is gefokt door Heinz Schutte.

Goedgekeurde hengst
Hij werd goedgekeurd op de Hannoveraanse hengstenkeuring van 2011, waar een groep investeerders onder leiding van Thomas Stuhldreier hem op een veiling kocht.

Twee maanden later werd de vos Oldenburgs gekeurd. Hij voltooide zijn 30-dagen verrichtingsonderzoek in Schlieckau in 2013 en scoorde 8,18 voor dressuur en 7,60 voor springen.

Hij werd eerst getraind en op wedstrijd uitgebracht door Ann-Christin Wienkamp, en maakte zijn showdebuut in februari 2013. Vanaf 2015 nam de in Duitsland gevestigde Fransman Raphael Thomas het rijden over en kwalificeerde hem voor de Bundeschampionate van 2015, waar hij 34e werd in de 6-jarige voorproef.

Duisenberg werd geruind om zich op de sport te richten en heeft slechts 11 nakomelingen geregistreerd bij de Duitse FN.

Jessica Süss
In 2017 begon Jessica Süss het paard op M niveau te showen. Ze leidde hem op tot lichte tour door in 2018 bijna alle Nurnberger Burgpokal kwalificaties voor Developing PSG paarden te rijden maar haalde ondanks de inspanning de finale niet. In 2019 zette de eigenarengroep Duisenberg te koop, terwijl Süss Duisenberg ondertussen in het voorjaar had doorgeschoven naar de proeven voor Developing Grand Prix-paarden.

In de zomer van 2019 verkocht Jessica Duisenberg aan voormalig internationaal young rider Carolin Fehlings. Süss en Duisenberg maakten hun internationale Grand Prix-debuut op het CDI Mariakalnok 2020, het eerste concours na de eerste corona lockdown. Het duo reed dat jaar nog in twee wereldbekerkwalificaties, in Pilisjaszfalu en Aarhus.

Süss en Duisenberg maakten hun internationale Grand Prix-debuut op het CDI Mariakalnok 2020, het eerste concours na de eerste corona lockdown. Het duo reed dat jaar nog in twee wereldbekerkwalificaties, in Pilisjaszfalu en Aarhus. In 2021 ging Suss vol gas met Duisenberg en reed hem in Salzburg, Opglabbeek, Mariakalnok, Herzlake, Hagen en hun inspanningen werden beloond met een startplaats op het prestigieuze CDIO Aken, waar ze 15e werden in de 4* Grand Prix en 8e in de kür.

Naar Korea
Volgens de paardenhandelaar die de verkoop bemiddelde, is Duisenberg na een try-out op het erf van Isabell Werth verkocht naar Korea.

Hij vond een nieuwe eigenaar in de 18-jarige jonge Koreaanse amazone Hyun Woo Do, die de Aziatische Spelen van 2022 in Huangzhou, China, als haar doel heeft gesteld.

"Duise was voor mij niet zomaar 'een' paard, hij was iets speciaals", zei Süss op Facebook. "Duisenberg, je zult altijd een plekje in mijn hart houden, maar je zult je nieuwe ruiter ook zoveel mooie momenten geven!"

Afbeelding



Disclaimer: Wij hebben geen foto die aansluit bij dit artikel, daarom hebben wij er een foto ter illustratie bij gezet. Heb jij een passende foto? Stuur dan even een PB naar één van de Nieuwsredactieleden of het Nieuwsredactie-account.