Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
barbaras schreef:hoe groot is je PP zelf dan precies?
tamary schreef:Wat is de bedoeling qua grazen en waar gaat de mest naar toe?
Hooien & maaien is met kronkelpaadjes eigenlijk niet te doen, de paarden (waarschijnlijk samen/afwisselend met bv schapen) zullen dat dan moeten doen. Kan wel, maar dan zit je bij 4-5 dieren wel vol (uitgaande van 2500m2 gras/paard al kan daar wat van af ivm bijvoeren, maar dat zijn meteen je paden al). Ga je uit van 1 kudde zit je met 6-8 ook wel aan de max. qua hoe groot een kudde wil zijn.
tamary schreef:Denk dat je met 4-5 stuks (afhankelijk van de stokmaat) wel vol zit. Je zal de meststukken in het gras moeten bijmaaien en tenzij je ze er bv 's nachts af gooit vreten ze alles in zeer korte tijd te kort. Landjes die rust hebben komen dan enkel genoeg bij met regen en genoeg mest. Met strook begrazing kan ik ze in 3 weken een stuk laten kort eten (opletten op schade, maar dat is altijd zo), maar laat ze er 24/7 op los en het is in 1 week op (op de "lus nie" stront plekken na dan en die groter met meer paarden ook bij dagelijks uitmesten, plas kan je nl niet weghalen en daar wordt ook vrij ruim omheen gegeten).

).

Als pensionhouder ben je toch verantwoordelijk voor wat er met die paarden gebeurt op het terrein en wij vonden het idee van een bevroren vijver + een stel paarden een beetje eng. Allicht onterecht 
) en deze hebben ook 2 waterpunten. Ze staan er niet allemaal de hele dag bij de drinkbakken, en wij zien dat de paarden allemaal wel aan voldoende water komen, ook de laag in rang staande paarden.
palousa_boy schreef:Bij onze 4 paarden is drinken vaak iets dat met z'n allen gaat, vandaar dat ik er aan dacht.
Maar een groep van 60 paarden is weer heel wat anders uiteraard, maar zoveel ga je er ook niet kwijt kunnen op jullie stal


