

Wij doen aan levende geschiedenis, 15e eeuw - begin 16e eeuw, het vroege Landsknecht dus.
Aangezien we op een paardenforum zitten leek het me leuk om een kleine impressie van de ruiterij te geven. Ik heb het in 2016 ook een keer meegedaan toen de drill dichterbij was, maar dit weekend was op 8u rijden afstand enkele rit, met een trailer dus zeker 10u. Beetje overdreven voor een weekend riddertje spelen.
Op deze drills oefen je met je blokje (spiesen, hellebaardiers, kanonniers, ruiterij, vrouwentross, ...) om in formaties te manouvreren en vechten. Alle groepjes horen bij drie legers, Rennfahnlein, Feder of Kern. Vaak is het zaterdag de hele dag drillen, zondagochtend vaak ook nog even en zondag middag: Jetzt geht's los! De losse gevechtjes worden bij de grote veldslag in praktijk gebracht.
Ook de ruiterij oefent samen rijden, blokken opsplitsen, rond egels rijden, ... en tijdens de veldslag zijn ze dus ook actieve participanten


Gekke Duitsers hadden bedacht dat we het kasteel verderop gingen belegeren


Even keurig achteraan sluiten

Vervolgens in volle galop naar boven


Er worden ondertussen allemaal opstellingen gedaan door de verschillende legers/blokken. De ruiterij zet zich op rust momenten in linie aan de kant. Ondertussen zijn de kanonniers volledig los aan het gaan


Ruiterij bedenkt dat ze de spieser gaan aanvallen

Spiesen nog horizontaal...

Ho, daar komen die Reiter!

Spieser zetten zich in een egel

Ruiterij cirkelt rond de spieser en 'vallen aan'
(uiteraard blijft dit beperkt tot wat tegen de spiesen tikken met hun zwaarden, je gaat je paard niet kapot maken)

Soms werken ze ook in linie, dan drijven ze een blok weg

Maar ze vallen ook zonder problemen hellebardiers aan. De hellebardiers waren volledig ingesloten en door de ruiterij in de pan gehakt.
Schaapjes even bij elkaar drijven




En nog een keer een ander blokje spiesen aanvallen




Hmm blijkbaar zijn de foto's wel een stuk minder scherp sinds de Bokt-upload, maar ach, het gaat om een indruk van een leuk evenement
