Vandaag heb ik samen met mijn vriendin en haar moeder mijn oude tinker Mandy in moeten laten slapen. Mandy heb ik bijna drie jaar geleden gekocht nadat ik mijn andere tinkermerrie Miss Marple weg had gedaan omdat we de klik echt niet hadden, ik was te onervaren en Miss geheel niet ingereden. Degene naar wie Miss ging wist een leuke goed ingereden oudere tinkermerrie van ongeveer 15 jaar en stelde voor om te ruilen .Een poepie om te zien veel zwart, veel sok wel flink wat overbouwd maar ik als onervaren potentiele koper vond het liefde op het eerste gezicht en zo werd er geruild. Ik mijn onervaren en erg wilde merrie van 10 jaar voor een merrie van 15 jaar. Wist ik veel van alle regeltjes omtrent verborgen gebreken enz. Maar Mandy kwam, superlief, zalig om te rijden en zo ontzettend braaf. De dierenarts kwam om te enten en te chippen en ging mijn tink eens goed bekijken. Zij kwam toen al tot de conclusie dat Mandy absoluut geen 15 was maar wel enkele jaartjes ouder, ze bleek ook een tatouage,brandmerk op haar rug te hebben, maar oke ze was verder gezond en ik kreeg toch wel door dat ik behoorlijk in de maling was genomen en dat deze mevrouw mijn andere tinker niet liefdevol had opgevangen maar zo had doorverkocht en achteraf bleek te handelen in deze paardjes. Ik heb een aantal heerlijke maanden gehad met Mandy en toen werd het al wat moeilijker, minder voorwaarts, niet zo goed meer mee kunnen komen enz. Mandy is toen naar de moeder van mijn vriendin gegaan die dolgraag wilde leren rijden en daar was mandy nog uitermate geschikt voor, ook met kleine kindjes was het een zegen want daar was ze geweldig mee. Mijn dochtertje en de kindertjes van mijn vriendin hebben wat met haar gestapt. Ze heeft daar een ontzettend goede tijd gehad maar begon ook steeds meer te kwakkelen, de dierenartsen die bij haar kwamen voor haar kwaaltjes begonnen haar eigenlijk steeds ouder te schatten en Mandy is toen ook direkt met pensioen gegaan, concluderend zou ze nu zo rond de 30 jaar zijn en waarschijnlijk 1 van de oudste tinkers in Nederland. Mandy heeft twee hersenbloedingen gehad, kreeg last van haar benen en was niet echt gelukkig meer.
Vanochtend hebben we besloten om de knoop door te hakken en is Mandy vredig ingeslapen in het bijzijn van de andere pony´s waar ze de laatste 1,5 jaar mee op de wei en op stal heeft gestaan.
Mandy je was een supertinker, er werd gezegd dat je uit een recreatiepark kwam en het daar niet al te best hebt gehad. Je hebt hopelijk bij ons nog een aantal heerlijke jaren gehad en mij en Rijk heel wat geleerd op paardengebied.
Jammer genoeg heb ik geen foto´s van haar op mijn pc.