[TI] NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Poosje81
Berichten: 21290
Geregistreerd: 13-08-02
Woonplaats: La Douce France

NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-04-12 21:30

Citaat:
Nederlands Stamboek voor Tinkers in Nederland 3e vereniging met speciale regeling voor hengsten in de dressuur.

Wanneer een ruiter officieel dressuur wil gaan rijden met een hengst, moet deze reeds gekwalificeerd zijn met L2 + 1 dressuur of L + 1 springen met een ander paard (ruin of merrie). Bij de tinkers is het vrij gebruikelijk om een tinkerhengst niet of op latere leeftijd pas te ruinen. Het NSvT merkte daardoor dat er een aantal eigenaren/ruiters noodgedwongen hun hengsten thuis laten bij wedstrijden of alleen onderling meerijden, omdat zij deze kwalificatie nog niet hebben.

Omdat het NSvT graag een stuk service verleent naar haar leden, is er bij de KNHS een verzoek ingediend voor een speciale regeling voor deze leden die graag met een hengst willen starten. Het AVS en Barokke Paarden hebben deze regeling reeds enige tijd. Per 1 april 2012 mag het NSvT deze dienst ook aanbieden aan haar leden.

Samengevat is de situatie nu dat ruiters met hun hengst tot L1 + 1 onderling moeten rijden (gejureerd bij een KNHS jurylid op een door het NSvT georganiseerde wedstrijd volgens KNHS reglementen) en met de coupons van deze punten bij de KNHS een startpas mag worden aangevraagd door de vereniging. De ruiter behoudt de stand van L1 + 1 en mag daarna ook bij reguliere wedstrijden van de KNHS officieel verder in de L1.

Het NSvT organiseert ongeveer 12 wedstrijden per jaar (zowel alleen voor tinkers als ook voor koudbloeden & friezen) door heel Nederland. Een ruiter met hengst heeft dus meerdere mogelijkheden per jaar om via deze regeling een startpas bij elkaar te rijden.
Meer informatie over het Nederlands Stamboek voor Tinkers is te vinden op www.nsvt.eu


Bovenstaand bericht is zojuist ook via de nieuwsbrief verstuurd, maar voor de tinkermensen hier op bokt ook even dit hele fijne nieuws (vinden wij dan tenminste ;) )!

flettie

Berichten: 8655
Geregistreerd: 19-09-02
Woonplaats: Osterwald (Dld)

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-12 21:33

+:)+
SUPER!!!
Ik heb er weliswaar helemaal niks aan ( :') ) maar vind het wel een topregeling voor de wedstrijd-rijdende hengstenhouders!

WenK

Berichten: 10574
Geregistreerd: 10-01-03
Woonplaats: 't Gooi

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-12 21:36

Jep, we zijn er echt blij mee... We zijn blij dat we mensen op deze manier een kans kunnen bieden om op alle manieren van hun paard te genieten.

cp112

Berichten: 14861
Geregistreerd: 08-03-05
Woonplaats: Zuidwolde (Drenthe)

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-12 21:39

Yes!! Ik ben er super blij mee!!!!!
Ben al hard aan het trainen. En ook fijn dat je dan dus wel gewoon in het L1 verder mag :)

traveller
Berichten: 467
Geregistreerd: 22-05-06

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-12 21:54

*\o/* *\o/* Heb weliswaar geen hengst, maar het is voor de hengstenhouders een extra mogelijkheid het hele jaar door hun hengst te presenteren *-:)

Gilbey

Berichten: 2390
Geregistreerd: 18-11-05
Woonplaats: Wageningen

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-12 22:01

hé super!!!!!
tja Beggar is ruin maar er is voor een heel stel mensen nu iets meer mogelijk denk ik +:)+

Lowara

Berichten: 25344
Geregistreerd: 25-11-02
Woonplaats: Enschede

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-12 22:19

heej wat een super regeling :D

dobbel

Berichten: 9041
Geregistreerd: 23-06-03
Woonplaats: flevoland

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-12 22:45

dit is nou eens super nieuws,

JPTinkers

Berichten: 3571
Geregistreerd: 15-09-05
Woonplaats: Limburg

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-04-12 08:05

hey wat leuk

smiley91
Berichten: 97
Geregistreerd: 15-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-04-12 08:11

Ik vind het eigenlijk helemaal niet zo'n goed nieuws. Want deze regeling is niet voor niets verzonnen. Die is bedacht omdat aan het rijden met een hengst nu eenmaal wat meer gevaren kleven dan met een ruin of merrie. En de gedachte is dat de ruiter een zekere ervaring met zich mee moet brengen om met een hengst te starten. Ik zou het zelfs helemaal niet verkeerd vinden als de regeling juist naar boven aangescherpt zou worden naar bijvoorbeeld minimaal M+1

fraske

Berichten: 430
Geregistreerd: 09-07-08
Woonplaats: oudenhoorn

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-04-12 08:43

@ Leonoor of Wenk, Blijft de leeftijd grens wel op 14jaar ??

Poosje81
Berichten: 21290
Geregistreerd: 13-08-02
Woonplaats: La Douce France

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-04-12 08:45

Voor paarden is de leeftijdsgrens 14 jaar en voor pony's is dat 12 jaar, dat blijft dus gelijk aan wat het was.

fraske

Berichten: 430
Geregistreerd: 09-07-08
Woonplaats: oudenhoorn

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-04-12 08:47

Jammer -O- ;)

Poosje81
Berichten: 21290
Geregistreerd: 13-08-02
Woonplaats: La Douce France

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-04-12 08:51

Hier staat alle informatie nog een keer duidelijk op een rijtje:

Afbeelding

WenK

Berichten: 10574
Geregistreerd: 10-01-03
Woonplaats: 't Gooi

Re: NSvT - speciale regeling KNHS voor starten met hengsten

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-04-12 08:59

Zoals je ziet is het dus wel belangrijk om ZELF je protocollen goed te bewaren, zowel de KNHS als wij hebben daar geen doordruk (meer) van. Ik hou wel een lijst bij van punten die je gereden hebt (laat het me dus even weten als je van deze regeling gebruik wil maken) zodat het eventueel makkelijker terugzoeken is en er geen fouten gemaakt worden in bijvoorbeeld te vroeg overstappen naar de L1.

grid

Berichten: 8816
Geregistreerd: 10-12-03
Woonplaats: Idyllisch Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-04-12 22:16

Top geregeld +:)+ al heb ik er zelf helemaal geen bal aan :') maar dat terzijde :+