Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Judje schreef:Daarin verschillen wij dan denk ik van mening. (niet erg, gebeurd iedereen in de paarden)

rijoyco schreef:Ik vrees dat je hier geen springjuryleden zal tegenkomen, of in ieder geval zeer weinig.
Heb je zelf wedstrijden gesprongen? Aan je reactie's te horen niet, hoe kan je dan oordelen over het gebruik van een zweep?

Storm76 schreef:Ik heb juist laatst het tegenovergestelde meegemaakt, op een concours nam een ponyruiter de zweep bovenhands en gaf haar pony een mep, ze werd direct uitgebeld.
Ik snapte niet eens waarom ze uitgebeld werd, ik vond het namelijk reuze meevallen met dat 'afranselen', de pony was heel stout. Ik begreep van omstanders dat je nooit je zweep bovenhands mag gebruiken, anders volgt discwalificatie.



Citaat:Karwats langer dan 75 cm (incl. slag) en verzwaard uiteinde (daarom mag een
karwats niet andersom worden gehanteerd).