nieuwe lesklant + 2 mensen/1 paard

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

nieuwe lesklant + 2 mensen/1 paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-06-07 14:25

Hoi!

Wat doen jullie de eerste les als jullie iemand nieuws hebben voor priveles? Eerst zelf even laten rijden zodat je een idee krijgt wat kan en daarop verder werken of meteen beginnen met lesgeven en kijken hoe snel het opgepakt wordt?

En wat doen jullie met meerdere mensen die hetzelfde paard rijden, welke je dus beide 1x per week priveles geeft. Uitgaan van het paard of uitgaan van de ruiter? Snap dat het het beste is als het paard op een vergelijkbare manier gereden wordt, maar heb hierbij te maken met moeder en dochter die nog niet hetzelfde niveau hebben.

_10_

Berichten: 7295
Geregistreerd: 11-07-03

Re: nieuwe lesklant + 2 mensen/1 paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-06-07 19:04

De eerste keer dat ik iemand les ga geven laat ik ze eerst op beide handen stappen, draven en soms galopperen.
Dan mogen ze weer stappen en vertel ik wat ik 'gezien' heb en hoe we dit aan gaan pakken of wat we moeten doen.

Ik heb meerdere lesklanten met hetzelfde paard, vaak eigenaar en bijrijdster.
In de eerste plaats kijk ik wat het paard kan maar ga toch vooral uit van de ruiter, de ene ruiter is verder dan de ander.
Uiteraard leer ik wel beide ruiters op dezelfde manier iets over te brengen bij het paard, maar de inhoud van de lessen kan erg variëren per ruiter.

Urielle

Berichten: 50120
Geregistreerd: 28-07-05
Woonplaats: Rilland

Re: nieuwe lesklant + 2 mensen/1 paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-06-07 19:46

Ik vraag eerst wat ze kunnen, waar ze aan willen werken.
Dan laat ik ze rijden en eigenlijk zie ik dan al binnen 5 minuten het eerste basisprobleem waar ik aan wil werken. 99% heeft de paarden al niet goed aan de hulpen staan en dat is mijn absolute stap 1 in het leerproces.

Ik ga uit van het laagste niveau. Dus als het paard een minder niveau heeft van het paard, heeft de ruiter een lager niveau dan van de ruiter. Bij 2 ruiters op 1 paard in jouw voorbeeld zal het meestal de ruiter zijn Knipoog

Anoniem

Re: nieuwe lesklant + 2 mensen/1 paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-06-07 13:57

Dank jullie wel!

Bentuh

Berichten: 3544
Geregistreerd: 27-09-03
Woonplaats: HILLEGOM

Re: nieuwe lesklant + 2 mensen/1 paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-06-07 19:53

vraag eerst hoever ze zijn..
en doe met de ene bijv die nog niet zo ver is de basis..
en met die ander er al wat meer op in gaan ofzo..
dus kijken wat de ruiter kan en daarbij het paard.

Lusitana

Berichten: 22846
Geregistreerd: 26-10-04
Woonplaats: buiten Grandola, Alentejo, portugal

Re: nieuwe lesklant + 2 mensen/1 paard

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-06-07 16:52

Ik vraag ook gewoon wat ze al kunnen, maar ook wat ze leuk en eng vinden (dat enge kan ik dan een beetje verapkken tussen leukere dingen en eindigen met wat leuks/makkelijks voor ruiter en paard).

Ik ga uit van de ruiter en leid ruiter met paard op. Zo gaf ik les aan twee meiden op hetzelfde paard dat feitelijk vrij groen was. Nu reed op het laatst het ene meisje, dat wel ijervaring had, mar geen dressuur ervaring, M niveau met haar (ondanks grote tussenposes van les soms) en het andere meisje, dat ook wel rijervaring had, mar ook geen dresuur ervaring, spring ervaring, wat uitgebreide B, noem ik het maar. Begin van zijgangen en verzameling enzo. Allebei heb ik ze ook laten balkjes lopen en springen. Het ene meisje was erg klein en het paard groot voor haar, dus in het begin veel oefeningen gedaan die de controle bevorderde, tussen dingen door gaan, om dingen heen, dus meer behendigheid dan rijtechnisch, dat is later pas gekomen, toen de basis controle er was. Het is ook nog eens een paard dat graag een loopje met je neemt, maar gelukkig heb ik haar zelf ook getrained, kan ik dus vooruit denken én ze regareert goed op mijn stem en gebaren.

Maar wat ik zeggen wil, ik blijf niet hangen waar het paard zit of waar de ruiter zit, maar leid ze gewoon op, maar elke ruiter naar behoefte en aangepast naar dat paard (zoals in geval heel klein meisje op groot paard).
maar feitelijk dus gewoon met de ruiter bezig zijn. Een goede ruiter neemt het paard wel mee naar zijn niveau.

In de erste les met een nieuw persoon praat ik veel tijdens het losstappen. dan hoor je wel hoe iemand in elkaar zit en ook zie je al hoe zo iemand zit enzo. Verder doe ik gewoon eerst de standaard dingetjes, de drie gangen, figuren en overgangen rijden. Pas in volgende lessen besluit ik waar ik meer aan wil werken. Sommige ruiters kunnen heel zelfstandig rijden en hebben alleen ogen op de grond nodig, zeg maar. Die vragen "gaat het zo goed? "Doet hij u zo en zo?" "Is het zo met de handen?" Andere moet je echt alles commanderen, dus de hele les voor ze invullen en zeggen hoe ze dingen moeten doen. anderen is een combinatie. Je verteld ze wat ze moeten doen, maar ze kunnen daar dan zelf een beetje mee pielen. als het niet helemaal goed gaat, geef je ze aanwijzingen. Maar wie wat wil/gewend is/wil proberen, dat merk je vanzelf in de loop der tijd.