Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
leonie87

Berichten: 5185
Geregistreerd: 05-03-10
Woonplaats: regio Tilburg

Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-11-12 13:27

Dit weekend had ik een combinatie in de ring met een dispensatie pas.

Secretariaat had niks doorgegeven of was zelf ook niet op de hoogte.
De kwam de lezer zich netjes melden met de originele pas. Die heb ik even bestudeerd, als in de uitzonderingen goed in me opgenomen om vervolgens tot de conclusie te komen dat ze alles gewoon kon en deed :?
Doorzitten, afgroeten met arm, teugels normaal vast houden en zonder zweep starten. (Het was B dus dat kan overbodig vermeld zijn natuurlijk). Dat vond ik wel heel vreemd. Waarom dan die pas?. Het kan natuurlijk zijn dat iemand slechte en goede dagen kent en het vandaag gewoon wel kon, maar dan gebruik je die dagen toch gewoon je pas niet?
Begrijp me goed, ik wil deze combinatie absoluut niet veroordelen, ik vraag me gewoon af hoe dit kan en of meer mensen dit zien of zelf hebben.

Ik dacht dat deze pasjes zeer zorgvuldig werden vergeven. De vorige keren dat ik dit ben tegengekomen werd het ook gemeld door het secretariaat en zat er een kopie van de pas bij de coupon. Deze combinaties waren mijn inziens dan ook echt gebaat bij de vrijstellingen die de pas hen gaf.

Weet iemand hoe het dus kan dat iemand de gevraagde proef gewoon rijd zoals gevraagd, maar ondertussen een dispensatiepas heeft?
Laatst bijgewerkt door leonie87 op 08-11-12 13:32, in het totaal 1 keer bewerkt

CK88

Berichten: 8710
Geregistreerd: 29-04-03
Woonplaats: Rijssen

Re: Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-12 13:30

Heb je ook gevraagd wat ze dan had? Met een spieraandoening heb ik inderdaad goede en slechte dagen.

leonie87

Berichten: 5185
Geregistreerd: 05-03-10
Woonplaats: regio Tilburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-11-12 13:40

Dit heb ik niet gevraagd :o . Vind ook niet dat iedere combinatie dat open en bloot hoeft neer te leggen, maar het zou misschien wel duidelijkheid verschaft hebben inderdaad. Niet aan gedacht op dat moment.
Heb haar bij de prijsuitreiking in ieder geval gewoon normaal zien lopen. Niet dat dat perse veel hoeft te zeggen.

Maar jij hebt hem dus ook dagen wel en niet nodig? Op de dagen dat je voelt van, he ik kan alles wel vandaag, laat jij hem dan wel zien aan de jury of start je dan gewoon?
Laatst bijgewerkt door leonie87 op 08-11-12 13:46, in het totaal 1 keer bewerkt

CK88

Berichten: 8710
Geregistreerd: 29-04-03
Woonplaats: Rijssen

Re: Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-12 13:43

Ohw foutje van mij ik moest 'je' zijn ik heb geen dispensatie pas maar ken wel mensen met zo'n pas. En ernaar vragen is juist níet raar, dat hebben mensen met een handicap liever als 'kijk die rijd met dispensatie pas maar die heeft niks' terwijl je het dus niet weet! :) gewoon vragen de volgende keer op een nette manier. ´Wat voor aandoening heeft u dochter? Dan kan ik er rekening mee houden´.

Bayazo

Berichten: 961
Geregistreerd: 09-03-02
Woonplaats: Emmen

Re: Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-12 21:08

Weet je zo nog wat de aanpassingen op de pas waren ?
Je noemt nu op wat ze wel kon maar wat had niet gehoeven ?

leonie87

Berichten: 5185
Geregistreerd: 05-03-10
Woonplaats: regio Tilburg

Re: Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-11-12 21:19

Ow staat het er niet duidelijk?

Niet doorzitten
Lussen aan de teugels,
groeten met alleen hoofd
zweep toegestaan.

Anoniem

Re: Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-12 21:21

Wellicht dat de pas ook voor de verdere sportcarriere was? Ik weet niet hoe het in elkaar steekt hoor exact, maar denk niet dat het nodig zou zijn om bij iedere klasse opnieuw een pas te laten maken?

En verder.. Je had het ook gewoon even kunnen vragen (netjes en vriendelijk) waar de dispensatiepas voor was, onder het mom ' dan kan hier rekening mee worden gehouden' ..

senna21

Berichten: 13979
Geregistreerd: 17-03-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-12 21:26

Dat een handicap niet altijd opvalt, wil niet zeggen dat deze er niet is.
Ik neem aan dat deze passen niet zomaar worden afgegeven. En dan nog vergt het enige moed om dat te tonen, zeker wanneer het een jongere betreft.
Extra knap van deze dame dat ze de proef zo kon rijden (met verminderd vermogen).

Ashley5760
Berichten: 5823
Geregistreerd: 06-01-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-12 21:27

Voor deze (definitieve)passen word je inderdaad door specialistische (nationale) organisatie gekeurd.
Tijdelijke dispensatie kan dmv arts verklaring direct bij knhs.

Het kan idd dat ruiter betere dag had, en ze hem standaard laten zien. Echter als je bv niet mag doorzitten moet je ook hele proef lichtrijden of hele proef doorzitten, dus niet half om half wat ruiter goed uitkomt.
Ik heb daarvoor zelf pas, ik mag 1e proef lichtrijden en 2e doorzitten en andersom of beide doorzitten of beide lichtrijden.

En inderdaad die pas zal ook voor hogere klasses zijn (mbt lichtrijden en zweep).

Op info te baseren heeft ze verminderde kracht in armen (oa) en ik ken bv iemand met reuma die kan ene dag prima andere dag niks... Die heeft ook zo'n pas.

Is puur dat ruiter er niet op afgestraft word of hij/zij dit doet is een tweede.

Bayazo

Berichten: 961
Geregistreerd: 09-03-02
Woonplaats: Emmen

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-12 21:29

Het simpelste is om het zo te lezen :

Amazone :

(Hoeft ) niet door te zitten ( Van af de M zit je bijna alleen nog maar door )
( Mag ) een lussenteugel gebruiken
( Mag ) groeten met alleen het hoofd

Zweep is toegestaan ( Voor de B nog niet van toepassing maar straks in de M wel )


Ze mag het dus wel, ze hoeft het alleen niet.

Het kan inderdaad dat het een beperking is met goede en slechte dagen. Denk aan MS, spier dystrofie of iets met verminderde spierspanning.

En tja een beperking is niet altijd zichtbaar maar daar door natuurlijk niet minder erg.

leonie87

Berichten: 5185
Geregistreerd: 05-03-10
Woonplaats: regio Tilburg

Re: Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-11-12 23:07

Ik bedoel het ook zeker niet negatief he!?

Ik vraag me gewoon af of er een (andere) verklaring voor is omdat ik nog nooit gezien heb dat een ruiter er geen gebruik van maakte.
Als er iemand weet dat je mindere en betere dagen kan hebben ben ik het zelf wel, dus heb ik ook zeker begrip voor.

senna21

Berichten: 13979
Geregistreerd: 17-03-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-12 23:39

Snap ik.... maar handicaps zijn lang niet altijd zichtbaar en dat zorgt helaas voor veel onbegrip bij 'buitenstaanders', niet alleen in de sport.
Dat zorgt al vaak voor schaamte bij degene met de handicap. Het meisje (?) was juist al moedig door dit wel te laten zien. Zeker als jongere zit je niet te wachten op een 'zielig- of aanstelleritus-stempel', wat ze dan maar al te vaak in de schoenen wordt geschoven.
Maar het kan zomaar zijn dat een functie hapert of uitvalt... dan is het handig en verstandig om je dispensatie te hebben getoond.

leonie87

Berichten: 5185
Geregistreerd: 05-03-10
Woonplaats: regio Tilburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-11-12 23:45

Hmm ja ik weet niet wat ze had, dus misschien is dat inderdaad wel het geval!
Bij mij is het meer of een goede of een slechte dag, dat veranderd niet van het een op het andere moment. Ik heb echter nooit een pas aangevraagd omdat ik op de slechte dagen met wat pijnstillers de dag ook doorkom.
En dat het niet zichtbaar is, heel herkenbaar. Je ziet niks dus er is niks toch?
Het zou in ieder geval een goede verklaring zijn waarom ze nu wel alles deed, maar hem toch liet zien!

Waarvoor heb jij een pas ashley? (als ik dat vragen mag)

Ashley5760
Berichten: 5823
Geregistreerd: 06-01-06

Re: Dispensatiepas aanwezig maar overbodig?

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-12 07:54

Voor lichtrijden. Door ongeluk vorig jaar (achterover geklapt en gescheurde kniebanden + klap aan toch al slechte rug) heb ik eerst tijdelijke pas lichtrijden+zweep (had verwacht dat het over zou gaan).
(Reed toen M), toen bleek dat het niet geheel over ging en vooral de pijn na het rijden+3dagen erna verschrikkelijk was heb ik keuring aangevraagd (alleen voor lichtrijden had kracht in been inmiddels aardig terug). Moest toen naar gehandicaptensport (ja klinkt heel raar) nederland voor keuring. Gedaan goedgekeurd en dan krijg je pas. Die heb ik voor 2j, omdat we hopen dat het langzaam verbeterd/ene paard gaat doorzitten stukjes wel maar die z loopt helemaal niet omdat die erg hoog opgooit is de klap telkens te groot. Als het over 2j niet verbeterd is moet ik opnieuw laten keuren.
Als je iets (zeker)blijvends hebt hoef je geloof ik maar eenmalig keuring te doen