Voor onze studie SJD aan de hogeschool van Utrecht houden we een onderzoek over het beleid van gemeentes op het gebied van eventuele vrijstelling van sollicitatieplicht van mantelzorgers die een bijstandsuitkering krijgen.
Mantelzorgers zijn mensen die de zorg op zich nemen voor mensen in hun omgeving die ziek zijn of om een of andere manier niet voor zichzelf kunnen zorgen.
In sommige gemeentes kunnen vrijwilligers die in de mantelzorg werkzaam zijn en een WWB uitkering ontvangen geheel of gedeeltelijk worden vrijgesteld van de sollicitatieplicht.
Hier komen nogal wat dingen bij kijken; er moet bijvoorbeeld duidelijk zijn wat precies mantelzorg is en er moet goed gecontroleerd worden op fraude.
Toch zou het misschien een goede oplossing kunnen zijn voor het ruimtegebrek in bijvoorbeeld de verpleeghuizen?
Voor ons onderzoek zouden wij het erg interessant vinden als we een aantal meningen van mensen over dit onderwerp hebben.
- Bent u zelf mantelzorger?
- Vanaf hoeveel uur “zorg” per week vindt u dat u uzelf mantelzorger kunt noemen?
- Denkt u dat de vrijstelling een goede oplossing zal zijn, geheel of gedeeltelijk?
- In welke gemeente woont u, heeft u een idee hoe dit in uw gemeente geregeld is?
Wij hopen dat we zo veel mogelijk reacties krijgen op onze vraag, we zijn erg benieuwd naar uw mening!
Alvast heel erg bedankt voor de moeite!
Laatst bijgewerkt door Anoniem op 11-12-06 01:13, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Tag in titel.