Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek
Ibbel schreef:Kan je dat niet beter aan je begeleider/afdelingshoofd/prof vragen? De basisvoorwaarden staan duidelijk op de NWO site, dus daar kun je kijken of je uberhaupt in aanmerking komt.
Zelf overigens nooit onderzoek gedaan, maar vanuit mijn werk heb ik aardig wat Veni, Vidi en zelfs Vici-winnaars gekend. De meeste, zo niet alle, Veni-gelauwerden zijn er qua wetenschappelijke carriere op vooruit gegaan, sommigen hebben daarna ook een Vidi en een Vici binnengehaald. Dus tja, je hebt er over het algemeen wel wat aan uiteraard.

Ibbel schreef:Tja, als jouw instructeur denkt dat je in de L voor de winst kunt meerijden...
Oftewel, toch weer die begeleider/afdelingshoofd/prof. Als die zeggen, ja, je bent goed genoeg voor een gooi naar de prijzen, dan is het verder hoe de pet staat van de jury (de beoordelingscommissie) en hoe de concurrentie rijdt.
Het blijft mensenwerk. De 8-plussers en negens komen meestal wel vanzelf bovendrijven, maar de 8 minnetjes en zeven-en-een-halfjes is vaak toch een beetje de toss of de coin. Wat daaronder zit is meestal ook wel echt duidelijk 'niet goed genoeg'. Maar juist dat subtop-gebied is ontzettend moeilijk filteren. Even aannemend dat je van jezelf vindt dat je niet de Edward Gal onder de wetenschappers bent - want dan opende je dit topic niet denk ik.
(Mijn werk was dus dit soort beoordelingscommissies aansturen)
purny schreef:Ik zou morgen contact opnemen met de mensen die erover gaan en daar je vragen neerleggen

purny schreef:Ik zou morgen contact opnemen met de mensen die erover gaan en daar je vragen neerleggen
Mkango schreef:k zou het toch even overleggen met de wat meer ervaren academici in je eigen omgeving.

MacavityL schreef:Ja, heb in 2019 een VENI aangevraagd, dit was het resultaat;
[ [url=m/PbI24x.jpg]Afbeelding[/url] ]
Ze vonden mn CV erg sterk (internationaal netwerk, goede publicatielijst, voordrachten als invited speaker, goed wervend vermogen en begeleidingservaring als co-promoter). Het onderzoeksvoorstel waren ze over verdeeld (eentje excellent, eentje onvoldoende en de derde ontbrak helaas), heeft beetje te maken met mijn expertise gebied dat vrij specifiek is en waarbij grote sample sizes niet mogelijk zijn. Tenslotte vonden ze kennisbenutting goed (heb veel outreach gedaan), maar translatie naar nieuwe behandelingen moest gedetailleerder (wat lastig is met preklinisch onderzoek zonder claims te maken die je niet kunt waarmaken).
Volgens mij ben je dit jaar pas gepromoveerd? Je mag 2x in drie jaar een VENI aanvragen, de meeste mensen die 'm krijgen zitten in hun derde jaar, vooral omdat ze dan een competitief sterker CV hebben en mogelijk al enige preliminary data om het voorstel sterker te maken.
Voor mij was het niet getreurd, in dezelfde maand had ik nog een aanvraag geschreven voor 3x zoveel geld en die werd wel gehonoreerd.
Saar4 schreef:Ik ben idd dit jaar gepromoveerd maar heb al een jaar als Postdoc achter de rug en werk sinds 2 jaar als senior onderzoeker. Ook ben ik copromotor. Ik heb door omstandigheden een beetje ongebruikelijke volgorde gevolgd (inclusie onderzoek liep uit waardoor ik de promotie naast andere banen moest afronden).