Ik heb deze opleiding duaal gedaan, in Utrecht. Dit is wel 10 jaar geleden, dus in dat opzicht is er vast een en ander veranderd.
Bij mijn weten bieden een aantal hbo's de opleiding niet meer duaal aan vanaf het eerste jaar. En je moet van tevoren solliciteren bij een werkgever en geluk hebben dat je aangenomen wordt.
Voordeel is dat je studieskosten allemaal vergoed worden, en je krijgt salaris.
Nadeel is dat het echt wel heel erg pittig is. Wij kregen dezelfde stof als de voltijd studenten. Maar omdat je ook werkt, heb je veel minder tijd. Je moet veel na je werktijd doen. Ook groepswerk en dat is lastig. Je moet dan met zn vieren in je werkweken zien af te spreken. Terwijl iedereen wisselende diensten werkt.
Gemiddelde leeftijd is heel divers. Wij hadden in de groep een aantal rechtstreeks van de havo, maar ook 30+. Wel een leuke groep en erg gemotiveerd om goede prestaties neer te zetten. Maar tijd voor een studentenleven, of priveeleven dat was er vaak niet.