ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Emoe
Berichten: 728
Geregistreerd: 11-09-13

ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-06-16 20:28

Hoi allemaal.

Ik ben een meisje van 20 jaar, en heb net een mbo-studie afgerond. Dit betekent dat ik met deze studie begeleider kan worden op een zorgboerderij. Nu heb ik afgelopen jaar een geweldig stageadres gehad op een zorgboerderij in de buurt, wat tevens een melkveehouderij was. Dit was geen groot bedrijf, er waren ongeveer 60/70 melkkoeien welke gemolken werden met een robot. Na deze stage ben ik erachter wat ik echt wil: geen zorg meer voor mij, maar verder in de veehouderij. Ik heb in het jaar dat ik hier stage liep heel veel ervaring opgedaan, goede inzet getoond en enorm veel geleerd over de veehouderij.

Nu wil ik dus graag verder in de veehouderij. Maar waar kan ik het beste beginnen? Ik ben nu wel op een punt beland dat ik liever geen voltijd opleiding veehouderij meer wil gaan doen, aangezien spaargeld erg welkom is. een BBL-opleiding zou dus een optie zijn, maar hoe kom ik aan een geschikt bedrijf? ze liggen niet echt voor het oprapen op het moment. Overigens wil ik niet perse naar een bedrijf met koeien. Geiten en schapen vind ik ook heel interessant. En is het een optie om ergens aan de gang te kunnen zonder opleiding? of is dat helemaal niet haalbaar? veehouderij was wel een groot onderdeel van mijn vorige studie van 'begeleider zorgbedrijf dier.' [vage naam maar zo heet het] ik weet dus ook het een en ander van de theorie.

ik kan een beetje trekkerrijden, ook met machines erachter en heb mijn trekkerrijbewijs. ohja en ik heb mijn havodiploma. mbo ligt me meer dan hbo, aangezien ik erg praktijkgericht ben. Mijn ouders hebben geen veehouderijbedrijf overigens, en mijn naaste familie ook niet. Heeft iemand tips voor mij waar ik het beste kan beginnen?

(hmm ik kom er halverwege een beetje achter dat ik denk, wat wil ik nu eigenlijk met dit topic bereiken? :o Dus voordat jullie deze vraag gaan stellen: ik zou graag tips horen van jullie, misschien heeft iemand goede ideeën voor een andere optie dan bbl veehouderij, of wat dan ook ;))

Joltsje

Berichten: 9700
Geregistreerd: 10-03-06
Woonplaats: in mijn huis

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 20:35

hmm.. bij ons (noord friesland). is er via het uitzendbureau wel vaak werk. melken sowieso. kan well zijn dat je dan overal een week ergens anders werkt. en ik weet niet hoe het zit qua diploma's. zal een zoeken.

ik denk dat een diploma mooi is meegenomen. maar geen must is.

Joltsje

Berichten: 9700
Geregistreerd: 10-03-06
Woonplaats: in mijn huis

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 20:40


Emoe
Berichten: 728
Geregistreerd: 11-09-13

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-06-16 20:56

Dankje voor het meedenken Joltsje !

Bij ons in de buurt heb je AB Oost, wat vergelijkbaar is met de site die jij daar hebt. Alleen daar vragen ze vrijwel altijd mensen met meer ervaring dan ik, ik heb bijvoorbeeld helemaal geen melkervaring, doordat ze op mijn vorige stage een robot hadden.. ik weet wel hoe die werkt, dat dan weer wel.

zijn er nog meer mensen met ideeën? :o

Anoniem

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 20:59

Welke omgeving zit je?

Ik zit bij een leuk uitzendburo. Heb bijna mn veehouderij niveau 3 diploma.
Via een uitzendbureau kun je wel aan een adres komen waar je bbl kunt lopen. Ik zou dat ook meer aanraden dan een bol, leer je veel meer van dan alleen op school zitten!

Shalimar

Berichten: 1583
Geregistreerd: 24-01-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 21:03

Misschien moet je gewoon eens bij wat boeren langs, die kunnen er vast wel wat zinnigs over zeggen! Gewoon op af stappen, je hebt toch ook van die bio en campina boerderijen, die vinden het vast leuk om wat over hun leven en bedrijf te vertellen en met je mee te denken.

Rauka

Berichten: 1047
Geregistreerd: 09-03-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 21:05

Bel eens een aantal bedrijven op en vraag of je een week 'stage' mag komen doen. Een geitenhouderij, schapen, koeien... mooie manier om ervaring op te doen en te netwerken! Die bedrijven hebben vast ook tips over opleiding en wat zij graag willen in een werknemer. Succes! Leuk !! Ik vind het een prachtig beroep (zegt de havo'er met hbo opleiding die nu elke ochtend om 5 uur in de melkstal staat)

blackstar

Berichten: 3275
Geregistreerd: 03-10-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 21:05

Ik heb mijn baan toendertijd via het blad "de boerderij" gevonden.

Emoe
Berichten: 728
Geregistreerd: 11-09-13

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-06-16 21:22

Ik zit in de omgeving van Meppel.

Geitenhouderij lijkt me ook wel wat :) toevallig ken ik een bedrijf in de buurt, zal daar sws eens langsgaan! en zal ook eens langsgaan bij de wat grotere veehouderijbedrijven in de buurt..

Winged

Berichten: 34132
Geregistreerd: 28-12-05

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 21:42

Een boerenzoon trouwen :Y)

Wanneer je geen bedrijf hebt van pa en ma om over te nemen wordt het al heel lastig. Of je moet inderdaad toch aan de studie om zo toch ervaring te krijgen.

tanjaatjuhh
Berichten: 2420
Geregistreerd: 18-02-06
Woonplaats: Emmen

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 21:45

Ik heb eerst 4 jarig mbo dierverzorging gedaan en toen veehouderij er achter aan. Als je bepaalde vakken goed gehaald hebt kun je gewoon alleen veehouderij volgen 1 dag in de week en de rest werken.

Emoe
Berichten: 728
Geregistreerd: 11-09-13

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-06-16 21:50

Winged schreef:
Een boerenzoon trouwen :Y)

Wanneer je geen bedrijf hebt van pa en ma om over te nemen wordt het al heel lastig. Of je moet inderdaad toch aan de studie om zo toch ervaring te krijgen.


haha daar is het al te laat voor, heb namelijk een hele leuke loonwerker als vriend, maar helaas geen boerenzoon. :+

thanks voor alle antwoorden!

paardje1983
Berichten: 1398
Geregistreerd: 04-01-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 21:55

Emoe schreef:
Winged schreef:
Een boerenzoon trouwen :Y)

Wanneer je geen bedrijf hebt van pa en ma om over te nemen wordt het al heel lastig. Of je moet inderdaad toch aan de studie om zo toch ervaring te krijgen.


haha daar is het al te laat voor, heb namelijk een hele leuke loonwerker als vriend, maar helaas geen boerenzoon. :+

thanks voor alle antwoorden!

Weet jou vriend dan geen bedrijven waar ze hulp nodig hebben. Als loonwerker komt die op zulke bedrijven.

Emoe
Berichten: 728
Geregistreerd: 11-09-13

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-06-16 22:00

Ik heb het hier wel met hem over gehad. probleempje is echter, hij woont in een heel andere regio dan ik.. dus dan zou ik moeten verhuizen, wat voor nu nog geen optie is.

Everest
Berichten: 1357
Geregistreerd: 02-12-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 22:00

Er staan ook zeer veel agrarische vacatures op http://www.agriholland.nl. Via die weg kun je het proberen of ook in lokale kranten of agrarische uitzendbureaus. Ik denk dat de meeste veehouderijen niet meer opleiding van je vereisen, maar iemand zoeken die de handen uit de mouwen wil steken en in de praktijk kan leren.

Als je dat overbrengt in een sollicitatie ben je mijn inziens zo aan het werk. Werk genoeg in de sector!

Andere optie is eventueel om je als ZZP'er te verhuren aan meerdere agrarische bedrijven. Ook genoeg mensen die dat op die manier aanpakken.

QuintyKelly

Berichten: 658
Geregistreerd: 18-05-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 22:12

Mijn broertje gaat volgend schooljaar de opleiding Veehouderij niveau 3 BBL doen in Barneveld. Hun hadden voor hem een lijstje met boeren die eventueel een bblstudent aan wilden nemen, maar dit komt misschien ook omdat hij graag kalverhouderij wou doen, best gespecialiseerd dus. De school heeft al een netwerk dus eventueel dat gebruiken. Verder heeft mijn broertje in zijn vorige stages (niv. 2 veehouderij) wel veel last gehad van boeren die ongeduldig waren en niet veel willen uitleggen. Opzich geen probleem,maar omdat je vaak intensief in een klein team samenwerkt is het ook handig dat de school je misschien een beetje kan matchen met een geschikt leeradres.

Verder zou ik eerst goed kijken welk 'type' je wilt gaan doen. Je moet wel sowieso (ik denk) 4 jaar lang keihard werken en lange dagen maken,dus een goede afweging maken qua diersoort is belangrijk.

Verder is het mogelijk om ook zonder het trouwen van een boerenzoon of een veel kapitaal in de veehouderij te komen. Door goed te netwerken en goede inzet te tonen zullen boeren je leren kennen en eventueel kun je dan misschien op een boerderij als zetbaas gaan werken.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 22:13

Dan zou ik bats uitzendbureau eens opbellen als ik jou was!
Hele aardige mensen die ook goed met je mee denken.
En mocht je meer leuke adresjes willen mag je me altijd pben. Zit namelijk ook omgeving meppel ;).

Anoniem

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 22:16

Ik ben via via op een melkvee bedrijf beland , dit was via job coach en een project om mensen met een wajong aan het werk te hebben. Wij melken 'ouderwets' met een put , ben officieel in dienst van Ab vakwerk . Maar dan werk ik alleen op dit bedrijf 12 uurtjes :P

Kan je van de zomer niet ergens ervaring op doen?

Christiene
Berichten: 8246
Geregistreerd: 18-11-04

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 22:22

ga in de vakantie of op zaterdag een helpen bij een bedrijf of vraag idd week stage of je enes mag helpen.

verder staan er goede tips bij.


ik heb ook zonder gerichte paarden opleiding meeste in de praktijk geleerd buiten school om bij een stal.
en daarna proef gelopen bij mijn huidige werk en nog meer bijgeleerd. veel collega's hebben andere opleidingen gehad.

SARINO

Berichten: 556
Geregistreerd: 06-07-12
Woonplaats: Petten

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-06-16 22:39

Leren insemineren,dan kan je bij verschillende boeren gaan insemineren,dat wordt nog vaker uitbesteed.Is te leren door de cursus/opleiding en heel vaak te oefenen.
Of monsteren van de melk.
Geld ligt niet voor het oprapen in de veehouderij dus er wordt weinig werk uitbesteed.
Melken is vakwerk,dat doe je niet zo maar.Ik zal geen Zzper met minimale ervaring laten melken.

Emoe
Berichten: 728
Geregistreerd: 11-09-13

Re: ik wil de veehouderij in. Waar beginnen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-06-16 23:38

WoW thanks ! Fijne reacties! Morgen ga ik alles even op een rijtje zetten wat de opties zijn voor mij :j