bigone schreef:Waarom stuur je geen open sollicitaties naar dierenklinieken in het oosten van het land, bvb net over de grens in Duitsland, zo heeft een kennis van mij ook een baan gevonden en woont nu midden in het bos, met de paarden aan huis en op een kwartier fietsen van het werk. Als je elke dag twee a drie uur moet reizen naar je werk dan is het genieten van het bos van korte duur.
Die stap heb ik nog niet durven zetten omdat ik zo gek ben van m'n huidige baan. Vandaar dat ik al een langere tijd zit te denken hoe ik alles kan doen wat ik wil zonder m'n leven drastisch te veranderen. En misschien ga ik er inderdaad achter komen dat dat hem niet gaat worden, maar wilde eerste deze optie uitpluizen!
MyrtheJ schreef:Ik woon in omgeving Den Haag en werk in Utrecht, 70 km enkele reis. Ik zou iedereen die het van plan is te doen dit traject afraden

. Ik rijd het tegenovergestelde traject van wat jij van plan bent, maar het staat beide kanten op vast tussen 15.30 en 19.00 uur zo'n beetje. Rondom Utrecht en Gouda is het grootste probleem.
Beetje zelfde schuitje als TS, droombaan, maar de droombaan van mijn vriend is (veel) pittiger dus daarom wonen we dicht bij zijn werk.
Ik sta vier dagen in de week in de file. 's Morgens valt het mee, 50 minuten, maar 's middags ga ik echt naar de 1 uur + 3 kwartier of zelfs twee uur reistijd. Die middagen breken wel op. Over een paar weken verhuizen we en gaan we iets gunstiger wonen, een uur enkele reis met ov voor mij. Kan ik mooi een dutje doen onderweg.

Ik kijk er erg naar uit.
Bos is een relatief begrip, want bos en natuur heb je overal. Als het je niet uitmaakt waar dat 'bos' precies is, zou ik eerst op zoek gaan naar een baan in een bosrijke regio (lees: alles voorbij Utrecht zo'n beetje). En dan pas naar een huis.
Poeee, 1 uur en 3 kwartier om thuis te komen is wel echt ernstig. Kan jij mij zeggen of het meestal al vast staat vóór afslag Reeuwijk vanaf Utrecht? Of is het vooral de afslag later die problemen geeft?
En wat is bos. Ik moet er kunnen verdwalen en moet niet de snelweg continu te horen
Ik moet er gerust km's wandelen voordat ik weer wat bekends tegenkom. Anders is het meer een park 
batje schreef:Wij wilden ook heel graag dichter bij natuur wonen, maar werken allebei in het centrum van Amsterdam en hebben ook nog eens kinderen. We hebben het niet gedaan omdat je met reizen al zo veel tijd kwijt bent dat je waarschijnlijk helemaal geen tijd hebt te genieten van de prachtige omgeving waar je woont. We hebben nu wel een tuintje/vakantiehuisje in de natuur, dus genieten we door de weeks van een korte reistijd (lekker op de fiets naar je werk) en in het weekend van het buitenleven!
Misschien is dat een optie. Of richting Brabant het bos opzoeken, waar je hopelijk minder in de file staat?
Ik kan me voorstellen dat het met kinderen een nog lastiger verhaal wordt. Vakantiehuisje is een heel goed idee, maar ik moet bekennen dat ik al de mogelijkheid heb op het gebruik van een vakantiehuisje op de Veluwe. Dit is wel tijdelijk tot het verkocht is, maar tot die tijd vertoef ik daar dus ook heerlijk wat weekenden. Toch vind ik dit anders dan echt je eigen huisje..
Maflinger_S schreef:Als je iedere dag ongeveer 8 uur werkt en dan nog 2 uur reistijd hebt, komt er van het genieten van het bos niet veel terecht. In ieder geval door de weeks heb je er dan niets aan. Dan kan je beter blijven wonen waar je woont, dat campertje kopen en een camping zoeken voor in de weekends, ergens in het bos.
Deze overweging maak ik ook zeker. Om gewoon wat sneller die camper te laten komen en dan te blijven zitten waar ik zit en lekker rond te toeren naar mooie plekjes met dat ding
Solleke_Noah schreef:Kan je met het openbaar vervoer? Duurt meestal wat langer, maar dan kan je die tijd wel besteden, bv een goed boek lezen.
Ik denk dat ik liever file rij dan dat ik met OV ga. Ik vind auto rijden zoveel relaxter en je gaat gewoon van Punt A naar Punt B. Met OV naar mijn huidige werk is ook echt niet handig qua uitstapplaatsen.
Al met al veel mensen die me dit afraden zo te zien.