Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek
hwn schreef:Kan de persoon in kwestie de overuren niet gewoon opnemen? Of zijn het niet-officiële uren? Ik zou zeggen: doorvragen aan het bedrijf, want vind ik niet kunnen dat de mensen gratis moeten werken. Als er zoveel werk is, zullen de inkomsten wel navenant zijn, en kunnen ze het wel betalen lijkt me, lijkt me eerder een vorm van profiteren.
Maaaarije schreef:De overuren worden gewoon uitbetaald. Dus contant, zwart.. hoe je het wilt noemen.
Dit word door beide partijen bijgehouden.
Het bedrijf is van 1 persoon, dus mijn kennis kan ook niet in overleg met iemand anders binnen het bedrijf.
Hij werkt daar, samen met nog iemand al een aardig tijd. Of dit bij hem het geval ook is weet ik niet, maar dit verwacht ik wel.
laetitia schreef:Hij moet toch urenregistratie doorgeven aan het uitzendbureau?
Kan hij niet alle daadwerkelijk gewerkte uren doorgeven?
Uitzendbureau betaalt hem, stuurt vervolgens een factuur naar het bedrijf.
Als ik hem was zou ik het eens met het uitzendbureau bespreken.
Ragdollcat schreef:Dat moet een werknemer doen, want de werknemer stapte toch zelf naar een uitzendbureau en dan dient de werknemer het zelf bij te houden hoeveel uren het gewerkt heeft en stuurt elk week het op naar het uitzendbureau, wel met ondertekening voor gezien door de werkgever, dat de uren kloppen en de dagen dat de werknemer gewerkt heeft.
En dat weet ik heel zeker, want we hebben zelf weleens uitzendkrachten van verschillende uitzendbureaus gehad en zo ging het op deze manier.