Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek
) dat gaat me veel te ver. Zoals ik al zei denk ik dat veel leerlingen van de middelbare school heus wel weten wat seks is en dat ze daar zwanger van kunnen worden.. Maar als ik aan mijn zusje (die in het vierde jaar van haar havo zit) zou vragen wat gonorroe is zou ze me aankijken alsof ik gek geworden ben. Dat weet ze echt niet. En dat is wat ik een slechte zaak vind. Hoe kan je het bij jezelf herkennen als je geen idee hebt waar je op moet letten?
dus je moest de stof ook gelijk goed beheersen.
Mijn schoonouders hebben hun kind maar een boek gegeven
Daarnaast werden er filmpjes/animatie's afgespeeld van school tv ofzo iets over dat onderwerp.
Damned schreef:Hoi,
Voor school moet ik een verhandeling schrijven over seksuele opvoeding op school. Iets waar ik niet echt een uitgesproken mening over heb. Dus ter inspiratie:
-wat vinden jullie? Wel of niet op school geven?
- wat moet er gegeven worden?
-langs welke andere kanalen zouden jongeren moeten 'opgevoed' worden hierover?
- welke leeftijd vinden jullie passend om hiermee te beginnen?
-hoe groot/wat is de rol van de ouders hierin?
....
Alvast bedankt!
anhighwood schreef:Zeker dat het op school gegeven moet worden!
Grootste voorbeeld is engeland, daar word totaal niks gedaan aan dat onderwerp...
consequenties, kids maken hun eigen verhaal, met als gevolg dat de gemiddelde leeftijd voor kinderen krijgen 16 jaar is, en dan heb ik het niet eens over ziektes, 1 van de hoogste in westerse landen.
(dit heb ik van mijn tante, lerares in engeland)
Vanaf 12 jaar worden kinderen sociaal aktief, dus mooie leeftijd.
ouders moeten zeer zeker ook meewerken, maak er een ouder school project van.
Maar veel ouders schamen zich er nog voor om uit te spreken, dan nog niet gesproken over andere geloven, moslims verzwijgen het helemaal!
wat er gegeven moet worden, dat seks iets moois kunt zijn, maar dat er ook nare kanten, ziektes aan zitten, en mocht het fout gaan, dat je dan ouder word, meeste 20 jarigen hebben daar nog geen benul van!
Emmaa_ schreef:Denk dat er tegenwoordig door het internet al een hoop meer informatie bij de hand is, en ik denk dat kinderen wat dit betreft ook absoluut niet onderschat mogen worden.