Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
_MG

Berichten: 2895
Geregistreerd: 31-10-03

Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-02-14 14:57

Omdat ik nog geen eerdere topics ben tegen gekomen plaats ik maar even een oproepje. Zijn er nog (afgestudeerde) psychologen aanwezig op bokt? Of toekomstige psychologen?

Momenteel ben ik bezig met een master Social & Health psychology op de universiteit Maastricht. Ik ben van plan om volgend jaar nog de master Mental Health te volgen. Komende zondag is de deadline voor de motivatie brieven voor een klinische stage plek. Voor deze master (en stage) moet ik gaan kiezen of ik liever volwassenen zorg of liever jeugd/kinder zorg ga doen.

Wat zijn jullie meningen en ervaringen hier over? Ik heb namelijk altijd gezegd dat ik liever met volwassenen wil werken, omdat ik niet weet of ik echt geschikt ben om met kinderen te werken. Nu zie ik onze stage mogelijkheden en spreken de jeugd/kind zorg plekken me eigenlijk veel meer aan. Het is zo dat ik nu op beide stromingen mag solliciteren, maar mocht ik aangenomen worden op bv. een jeugdzorg plek, zal ik ook de vakken die daarbij horen moeten volgen.

Het hele jaar ben ik heel zeker geweest over mijn keuze, maar nu op de valreep ga ik weer heel erg twijfelen, help -O-

belle_boefJarig
Berichten: 11669
Geregistreerd: 13-02-08
Woonplaats: Nederland

Re: Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-02-14 15:00

Geen psycholoog wel sph'er. Ik wilde eerder ook liever met volwassen werken maar nu werk ik met jongeren 16-21 jaar. Hele leuke doelgroep.
Echt kleine kinderen spreken mij nog steeds niet aan.

VogeltjeM

Berichten: 4185
Geregistreerd: 31-12-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-02-14 15:05

Het hangt er gewoon echt vanaf wat je leuk vindt, en dat is lastig :P Dat kan niemand voor je beslissen.. Wel is het denk ik zo dat als je stage loopt binnen KJ, je later niet meer aan de bak komt bij volwassenen. Ik denk dat je vraag dus vooral moet zijn: wat wil ik later? Een leuke stage is belangrijk, maar je langetermijnprofijt is belangrijker :)

Voor mijzelf is het heel duidelijk: ik vind gespreksvoering het leukst, dus is volwassenen een logische keus. Ik loop nu stage op een VW-plek en merk dat ik daar goed aan heb gedaan :)

RoodZonnetje

Berichten: 10859
Geregistreerd: 17-10-07

Re: Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-02-14 21:17

Ik heb mijn afstudeerstage in de kinderpsychiatrie gedaan en werk nu in de geriatrische revalidatie :D Maar heb wel beide masters gevolgd, voor kinderen en volwassenen/ouderen :)
Kun je dat niet ook doen? Kost misschien een jaar uitloop, maar je weet wel veel beter waar je voor kiest.

Astaloca

Berichten: 8242
Geregistreerd: 25-01-04
Woonplaats: Winterswijk

Re: Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-14 03:12

Doe waar je het beste gevoel bij hebt en het beste voelt! jeugdzorg is tot 23 denk ik? Werk je natuurlijk ook niet met de kleinste altijd.

_MG

Berichten: 2895
Geregistreerd: 31-10-03

Re: Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-02-14 17:04

Heino, dat zit er voor mij helaas niet in. Ik ben al met een master opleiding bezig, dus komende opleiding wordt al mijn tweede master.

Waarschijnelijk gaat het dan toch de volwassen track en stage worden.. Een lieve bokker attendeerde me er via pb op dat er de komende tijd waarschijnelijk veel gaat veranderen binnen de kinderzorg, dus daar gaat het nog lastiger worden om voet aan wal te krijgen. Als ik me nu specialiseer in volwassen zorg, kan ik me later altijd nog keer specialiseren op kinderen. Ik denk dat de omslag andersom veel lastiger zal zijn!

turtlelito

Berichten: 1756
Geregistreerd: 29-08-11
Woonplaats: Hoeven

Re: Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-14 17:08

Ik ben zelf afgestuurd in de klinische psychologie, nog lang voor het 'master-tijdperk'. Nooit werkzaam geweest in de psychologie (was voor mij in die tijd meer een 'bij'studie' omdat ik het zo interessant vond), maar wel stage gelopen bij volwassenen.

Mij lijkt de overstap van volwassenen naar kinderen ook makkelijker dan andersom, dus wat je nu van plan bent lijkt me een goede keuze!

Astaloca

Berichten: 8242
Geregistreerd: 25-01-04
Woonplaats: Winterswijk

Re: Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-14 17:16

Er gaat inderdaad een hoop veranderen, psychologen moeten nu veelal samenwerken weer met psychiaters ed.

RoodZonnetje

Berichten: 10859
Geregistreerd: 17-10-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-14 23:35

turtlelito schreef:
Mij lijkt de overstap van volwassenen naar kinderen ook makkelijker dan andersom, dus wat je nu van plan bent lijkt me een goede keuze!

Mij juist andersom.. Omdat je in de kinderrichting vrijwel altijd ook met de ouders (dus volwassenen) te maken hebt maar andersom niet :)

turtlelito

Berichten: 1756
Geregistreerd: 29-08-11
Woonplaats: Hoeven

Re: Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-02-14 00:14

@Heino, dat is ook waar. Het ligt ook helemaal aan waar je de grens 'kinderen' legt denk ik...... Zo en zo heb je binnen zowel de kinder- als de volwassenenbehandeling natuurlijk ook weer te maken met verschillende aandachtsgebieden.

Als je nog niet precies weet wat je wilt is het denk ik belangrijk om het zo generiek mogelijk te houden in je stage, wat waarschijnlijk wat makkelijker gaat in het volwassenen'segment'. Als je eenmaal in een richting/hokje zit kom je daar vaak lastig weer uit.

_MG

Berichten: 2895
Geregistreerd: 31-10-03

Re: Zijn er psychologen aanwezig op bokt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-02-14 12:06

Mijn sollicitaties zijn ondertussen de deur uit. Heb alleen gesolliciteerd op instelling voor jong volwassenen (18-24) en volwassenen. Nu dus afwachten op reacties!