Ideeën voor nieuwe school (ipv nieuwe werken)

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
AppelQueen
Berichten: 491
Geregistreerd: 27-03-11

Ideeën voor nieuwe school (ipv nieuwe werken)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-06-11 14:03

Hoi Allemaal,
Ik werk gedeeltelijk als IT consultant en gedeeltelijk als docent.
Nu is mij door mij collega gevraagd om een presentatie te geven over hoe ik de moderne techniek meeneem in mijn lesgeven. Want helaas doen leraren dat al jaren hetzelfde ~~}>
Ik ben zowel opzoek naar inspiratie uit de leerlingenkant, docentenkant, en misschien hebben ouders wel goede ideeën over de informatievoorziening.

De school gebruikt al een softwaresysteem om cijfers en huiswerk in te voeren, zodat leerlingen en ouders dit thuis kunnen bekijken.
Zelf heb ik de volgende additie gemaakt: Ik heb mailgroepen gemaakt voor mijn klassen. De leerlingen kunnen zich hiervoor opgeven op mijn website. zo kan ik bijvoorbeeld een bericht sturen als er lesuitval is of andere korte mededelingen (90%) van de leerlingen krijgt dit direct op de mobiel binnen! en zo komen ze niet naar school om daar te zien dat de les uitvalt.

Ook kan ik via deze mailgroepen de dingen die ik in de klas uitdeel versturen zodat kinderen die afwezig zijn niet achterop raken. En het voorkomt flauwe smoesjes zoals werkblad kwijt of vergeten. Ook kan ik leuke "extra" informatie versturen zoals relevante filmpjes of TV programma's

graag aanvulling gewenst!
ps: dit topic is dus bedoelt als ideeënbus, niet om anderen mijn "werk" (wat ik overigens onbetaald erbij doe) te laten doen. Ik merk dat veel leerlingen en ouders goede ideeën hebben om het onderwijs beter te maken en dat zij nauwelijks gehoord worden.

mayniac_val

Berichten: 5539
Geregistreerd: 26-07-06
Woonplaats: Everywhere

Re: Ideeën voor nieuwe school (ipv nieuwe werken)

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-11 17:29

Gaat dit niet meer om hoe je techniek (filmpjes, PowerPoint, internet enzovoort) inzet in je lessen?

AppelQueen
Berichten: 491
Geregistreerd: 27-03-11

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-06-11 20:38

mayniac_val schreef:
Gaat dit niet meer om hoe je techniek (filmpjes, PowerPoint, internet enzovoort) inzet in je lessen?

ik vind powerpoint en filmpjes niet echt "techniek" Het gaat meet om informatievoorziening en afstand. dus hoe kan ik de leerlingen en ouders helpen met "leren" en hoe kan ik zo makkelijk mogelijk communiceren. Dus niet me ziekmelden en de leerlingen een uur laten wachten tot de roostermakers dit op teletekst zetten, maar ZELF een email sturen over de lesuitval, waar ik dan eventueel gelijk het huiswerk door kan laten schuiven of een kleine opdracht mee kan geven.

Marieke_K

Berichten: 12899
Geregistreerd: 03-06-04
Woonplaats: ****

Re: Ideeën voor nieuwe school (ipv nieuwe werken)

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-11 21:18

Wij werken met een intranetsite waar ik als docent berichten per leerjaar op kan zetten. Hierdoor hoeven we studenten niet meer te emailen, en bepalen studenten zelf wat ze lezen. Voorheen werden ze nogal gespamd met allerlei e-mails van de administratie etc. nu niet meer. Verder sturen we een sms als een docent ziek is of als de eerste les van die dag uitvalt.

Klassenlijsten uit het cijfersysteem hebben wij ook, en deze zijn voor studenten toegankelijk via de intranetsite. Hier staat op de boekenlijst op, roosters, en allerlei andere studie gerelateerde informatie (openingstijden school, mediatheek enz.)

Wij hebben een digitale leeromgeving waar alle opdrachten/lesstof/sheets etc. staan. Via de intranetsite kan ik studenten hier op wijzen, maar ik kan aan zo'n bericht ook een bestand hangen (max 3mb).

Ook worden onze roosters automatisch in onze digitale agenda gezet, zo kunnen studenten zien waar ik ben, en wanneer ik tijd heb. Zij maken dan zelf een afspraak met mij in mijn agenda. Scheelt heel wat heen en weer e-mailen.

Dat zijn denk ik wel de belangrijkste digitale middelen bij ons op school :)