Moderators: NadjaNadja, Essie73, Polly, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird


Paan schreef:Volgens mij mogen ze met een tijdelijk contract het zelfs een dag van te voren zeggen.
C_arola schreef:Het moet in je contract staan in welke periode zij moeten opzeggen, dit is minimaal 1 maand maar vaak 2-3 maanden.
.
. Gwen schreef:C_arola schreef:Het moet in je contract staan in welke periode zij moeten opzeggen, dit is minimaal 1 maand maar vaak 2-3 maanden.
Dat is helaas niet waar.
De meeste arbeidscontracten voor bepaalde tijd eindigen van rechtswege op de laatste dag van het contract, tenzij de werkgever je de dag erna weer laat werken. Theoretisch gezien is opzeggen niet nodig, de werkgever mag jou op de laatste dag van het arbeidscontract laten weten dat je de eerstvolgende werkdag niet meer hoeft te komen. De TS heeft het over een contract dat niet verlend wordt, dus ik vermoed dat het inderdaad om een contract voor bepaalde tijd gaat, ze werkt er ook nog maar relatief kort.
Soms, zoals bij mij het geval was, is er contractueel afgesproken dat je een bepaalde termijn voor de eventuele verlenging/beëiniging van het contract een voortgangsgesprek krijgt, bij mij was dat een maand tevoren. Maar zelfs als ze dat gesprek overslaan mogen ze het contract toch laten eindigen op de laatste dag van de maand.
Staat er echt helemaal niks over het einde van je contract, Princes? Staat er niet dat je contract dan en dan van rechtswege eindigt, en wat voor contract je eventueel zou krijgen als het wel verlengd zou worden? Staat er iets over de termijn van je contract?
Bij een arbeidscontract voor onbepaalde tijd is dat anders, dan geldt er wel een opzeggingstermijn, en de werkgever moet nog aan wat andere voorwaarden voldoen. Dat is hier helaas niet van toepassing.
.

Paan schreef:Volgens mij mogen ze met een tijdelijk contract het zelfs een dag van te voren zeggen. Netjes is anders maar het gebeurt wel. In welke omgeving zoek je werk? en wat voor werk?
.
. Joltsje schreef:@ts,.. ik werk op de P&O afdeling en ik blijf erbij dat het wel een maand is. als je er behoefte aan hebt, kan ik het vrijdag eventueel vragen
.
Helaas, geen opzegtermijn voor nodig. Brainless schreef:Joltsje schreef:@ts,.. ik werk op de P&O afdeling en ik blijf erbij dat het wel een maand is. als je er behoefte aan hebt, kan ik het vrijdag eventueel vragen
Ik heb jaren op PZ gewerkt, ook doe ik nog de salarisadministratie voor een bedrijf die veel met tijdelijke contracten werkt.
Je hebt wettelijk geen opzegtermijn bij het aflopen van een tijdelijk contract.
Is wel netjes als je het eerder verneemt, maar is niet verplicht.
Een opzegtermijn geld dan alleen als men je voor het einde van het contract wilt ontslaan.