Stelling

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Laura_x_
Berichten: 4576
Geregistreerd: 24-11-06

Stelling

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-05-08 16:54

Hoe rijden jullie je paard in stelling?

Joceline

Berichten: 2008
Geregistreerd: 05-05-08
Woonplaats: Culemborg

Re: Stelling

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-05-08 17:12

Bij ieder paard verschillend dus ik leg je uit hoe ik met haar te werk ga; Na het losrijden begin ik met veel inbuigen d.m.v. veel voltes/slangevoltes en buigingen op de volte. Leg je been op de volte naar achter en laat haar/hem met de kont naar binnen of juist naar buiten lopen. Dan is het tijd om naar de stelling te kijken. Teugels op maat en gelijk. Binnenteugel houdt je op 1 lengte maar zet je niet vast. Met de buitenteugel ga ik aan de gang, steeds kleine kneepje en weer toegeven met de teugel..is er een reactie? Dan trek je even door, niet grof maar correct! Reageert ze wel houdt je je handen op die rustige manier totdat ze weer omhoog komt, dan weer kneepje in de buitenteugel en weer zakken. Tijdens dit alles, veel benen geven, lekker tempo houden. Op de volte lekker stelling naar binnen en afentoe naar buiten vragen..

Mariekee_
Berichten: 70
Geregistreerd: 16-03-08
Woonplaats: oudenhoorn

Re: Stelling

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-05-08 19:25

Bij elke paard is het anders. maar veel voltes en S rijden dat krijg je veel stelling om je been heen rijden.

midgie

Berichten: 7246
Geregistreerd: 03-08-03
Woonplaats: Rucphen

Re: Stelling

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-05-08 08:08

Waarom bij elk paard anders, met stelling en buiging wil je toch controle over het binnen achter been krijgen??
Idd zal je bij het ene paard wat meer of minder moeten stellen.

Ik zou eerst aan de hand gaan oefenen om je paard te leren en zelf te kijken wat de juiste stelling is om het achterbeen te bereiken. Dat doe je idd op een volte, maar ook rechtuit kun je die stelling vragen.

Alicia2u

Berichten: 3418
Geregistreerd: 14-09-06
Woonplaats: Zundert

Re: Stelling

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-05-08 08:17

Ik rijd mijn paard in stelling door de buitenteugel aan te nemen en een minimale gewichtshup op het binnenzitbeenknobbel (iets meer gewicht). Wil ik echt buiging, dan komt mijn binnenbeen erbij. De positie van de achterhand controleer ik met het buitenbeen, waarmee ik eventueel ook corrigeer.
Maar zoals gezegd; elk paard is anders.

Anoniem

Re: Stelling

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-05-08 09:41

Stelling krijg ik door mijn paard met de hand aan de kant waar hij stelling aan moet nemen ruimte aan te bieden om daar heen te kijken, terwijl ik met mijn zit gewoon rechtdoor rijd.

tolik
Berichten: 128
Geregistreerd: 06-08-07

Re: Stelling

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-05-08 11:20

ik rij door middel van voltes, op de volte zowel naar binnen als naar buiten stellen, niet over de schouder weg trekken.!!.. op de lange zijde naar binnen naar buiten, onder het wijken linker stelling rechter stelling