Na een lange tijd lessen enz. Zijn we tot conclusie gekomen dat ik hem waarschijnlijk op de vorige stal dat me paard zijn nek verkeerd heeft gebruikt. Hij wil namelijk het gedeelt (zou zo foto laten zien) tijdens het rijden vast zetten, Zodat hij niet mooi wilt ontspannen dus ook niet rond kan lopen.
In februarie is hij een weekje getraind geweest, Daar kon hij het namelijk wel. (maar zei heeft ook meer rijervaring, haar lukt het wel omdat gedeelte te ontspannen)
Dat heeft goed geholpen, maar toch blijf hij bij mij zijn neus eruit drukken, en als hij dat niet doet wilt hij het laaste kleine beetje niet mee geven, dan loopt hij net voor de loodlijn (ben ik ook heel tevereden mee, maar hij drukt tijdens het rijden nog steeds zijn neus eruit)
Nu blijk dus dat hij dat gedeelt van zijn nek vast zet, De andere gedeelte van zijn nek is wel goed ontspannen,
Nu moet ik hem tijdens het rijden om de 10/15 minuten de hals laten strekken, zodat hij leert die kant ook te ontspannen. Wel moet ik hem gewoon aan het werk blijven zetten.
Alleen zit ik nu met een klein probleempje, ondanks dat we vooruit zijn gegaan, zijn we door de verhuizing ook achteruit gegaan, alles is weer dood eng, en baasje uitproberen is ook weer leuk, kortom als hij maar even de kans krijg, 'schrikt' hij van iets en weg is hij. Dus ik durf hem niet echt te laten zakken met zijn nek.
Nu vroeg ik me af of er ook nog andere manieren zijn om die nek te ontspannen?
Het gedeelte wat rood is wil hij niet ontspannen. die spieren zet hij strak, Oja en op deze foto was mener wat gespannen, normaal is zijn neusje wat lager.

p.s ik ben niemand van de hulpteugels. heb een keer met een bijzet gereden,maar dat vond ik geen sucses. Daarna dus ook niet meer gedaan
