Tips gevraagd: dikkere bovenbenen vs kloppend onderbeen

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Willekes
Berichten: 958
Geregistreerd: 06-11-01
Woonplaats: Wijk bij Duurstede

Tips gevraagd: dikkere bovenbenen vs kloppend onderbeen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-11-07 21:29

Hallo,

Ik heb een vraag. Zit zelf anatomisch gezien niet volgens het 'boekje' in elkaar: ben niet de lichtste en heb redelijk dikke bovenbenen i.t.t .de rest van mijn lichaam. Mijn paard is redelijk diagonaal en heeft een aardige schwung in zijn draf. Zij gooit redelijk hoog op. Mede door hetgeen ik hierboven noem, heb ik veel problemen om mijn onderbenen stil te houden. Graag geen discussie hier: dan moet je afvallen, daar ben ik meebezig en ik ben ook niet topzwaar Bloos

In hoeverre zijn mijn dikkere bovenbenen op het paard in kwestie indirect verantwoordelijk voor een kloppend onderbeen? Hoe los ik qua houding op mijn paard op.

Heeft iemand tips hoe ik met mijn bouw/houding mijn onderbenen stiller op 1 plek kan houden. In welke richting draai je je heup, je bovenbenen (zonder spanning), je knie, je onderbeen, je voeten en je bovenlijf. Ik merk als ik netjes rechtopzit in stap, ik veel minder last heb van een kloppend onderbeen. Maar ja, de draf hè Haha!

Kan iemand mij verder helpen?

Willeke

Alicia2u

Berichten: 3418
Geregistreerd: 14-09-06
Woonplaats: Zundert

Re: Tips gevraagd: dikkere bovenbenen vs kloppend onderbeen

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-11-07 22:19

Kloppende onderbenen worden meestal veroorzaakt door knijpende knieën. probeer dus in je knie en heupgewricht te ontspannen, dan stoppen die onderbenen vanzelf met bewegen. Een paar zitlessen of lessen van een centered riding instructeur kunnen je hierbij helpen.
Je gewicht heeft niets te maken met de oorzaak van dit probleem mits het zadel jouw goed past.

hamsterfan

Berichten: 4250
Geregistreerd: 09-11-07
Woonplaats: Velserbroek (bij Haarlem)

Re: Tips gevraagd: dikkere bovenbenen vs kloppend onderbeen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-11-07 12:39

klopt ik heb zelf best wel redelijke dikke bovenbenen en ik ben ook de lichtste niet sniff (daar peste ze me op school ook wel mee ) ik ben ook bezig met afvallen hoor niks mis mee maar het word inderdaad egt veroorzaakt door knijpende knieen ontspan je benen en het word waarschijnlijk wat minder veel suc6