Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
eerder altijd op een andere pony maar omdat ik met die niet verder kan komen omdat hij maar 125cm is,Foryourneeds schreef:Ik zou wel genoeg overgangen rijden. Je mag hem voorwaarts rijden, maar niet over zijn tempo. Zo activeer je de achterhand juist niet, maar valt hij op de voorhand en werkt de achterhand enkel stuwend en niet dragend.
Met jonge pony's begon ik eerst gewoon in stap en draf, grote cirkels en vanuit die cirkel van hand veranderen. Geen korte wendingen of moeilijke dingen. Ook deed ik heel veel overgangen stap-draf-stap. Niet te lang voorwaarts blijven, want dan vallen ze vanzelf op de voorhand. Pas als dit onder controle was, deed ik ook galop. En als de draf en de galop erin zaten ook iets kortere wendingen dan alleen 20m voltes.
Ik snap dat die ene man zegt dat je goed voorwaarts moet rijden, maar ik zou er niet in overdrijven. Gewoon goed actief tempo houden, maar nog geen middendraf.
Veel succes!
Veel tempowisselingen, maar pas op dat je het niet te zwaar maakt voor zo'n jong paard.