Hele korte stukjes tempowisselingen rijden, overgangen en schijnovergangen. Zodat paard ook scherp aan been komt en achterhand meer geactiveerd word. Wat ook handig kan zijn is paar in-uitjes plaatsen, je ziet vaak daar paard ook enorm in verbeteren nadat je paar keer gesprongen hebt.
Als paard niet in balans is, niet gelijkmatig in aanleuning en als paard ook niet duwt/stuwt vanuit de achterhand dan moet je daar eerst aan werken, richt je paard recht, rij hem voorwaarts.
Daardoor krijg je gelijkmatige aanleuning en je moet in je teugelvoering kunnen voelen dat je paard duwt/stuwt, dus meer activering in achterhand (heeft niets met tempo te maken overigens, je hoeft niet hard of snel te rijden om achterhand meer te activeren) op moment dat je voelt dat je meer druk krijgt in je aanleuning zal paard gaan ontspannen en voorwaarts neerwaarts kunnen. En alleen een rechtgericht paard kan zich verzamelen (uitspraak van Klimke)