Stijve rug?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
svenlOver15

Berichten: 534
Geregistreerd: 08-08-05
Woonplaats: Ien't Noorden..! ;)

Stijve rug?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-02-06 12:11

De laatste tijd heb ik erg het idee dat mn pony een stijve rug heeft, maar gister heeft toch wel de doorslag gegeven.

Ik had les, we reden met 6 mensen in de les. Pony was erg voorwaarts, niet zo nageeflijk als anders, maar het ging redelijk goed. Tegen het einde van de les moesten we om de beurt op een kleine volte galopperen (niet heel klein, maar kleiner dan een grote volte). Eerst rechtsom iedereen, en daarna linksom. Rechtsom heb ik gedaan, was even 'vechten' omdat het zn moeilijke hand is. Daarna even gestapt. Ik begon me niet lekker te voelen, werd warm, koud, warm. Kreeg keelpijn en hoofdpijn, vraag me niet hoe het komt, weet het ook niet. Dus ik heb de linkergalop niet meer gedaan. Toen vroeg een jongen uit mijn les of hij misschien even moest proberen om linksom te galopperen. Vond ik wel goed, dus hij stapt erop en het eerste wat hij zegt was: Wat zit je pony hard!

Ik was op de pony gestapt waar hij op reed, en jemig, wat zat die pony lekker! Ik voelde gewoon lekker die rug bewegen enzo! Nou, die jongen die op mn pony reed even galopperen enzo, maar hij ging er toch maar weer af, reed niet lekker.

Ik rijd nu 2 pony's, mijn eigen, en 1 van de manege. Die pony van de manege is dus net zo als de pony van die jongen. Als ik erop zit, voel ik die rug lekker bewegen en heb ik zelf eigenlijk geen last van mijn rug. Als ik op mn eigen pony zit heb ik het idee dat ik op een houten stoel zit, en mijn eigen rug doet dan ook verschrikkelijk pijn!

Als ik er zo over nadenk krijg ik het idee dat het mijn schuld is dat mijn pony zo stijf is, omdat ik misschien wel te krampachtig zit door mn eigen rugpijn?

Ik heb met die jongen afgesproken dat hij vanavond op mijn pony gaat rijden, en ik ga op die van de manege. Anders moet ik 2 doen, en dat red ik gewoon vandaag niet. ivm huiswerk, stal uitmesten ed.

Misschien tips om de rug van mijn pony los te krijgen? Heb echt al veel geprobeerd, tempo wisselingen, voltes, kleine en grote. Veel van hand veranderen...

Bedankt voor het lezen, en sorry voor het lange verhaal..

Astragirl

Berichten: 2717
Geregistreerd: 20-07-03
Woonplaats: Westvlaanderen, Belgïe

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-06 12:51

Ik denk dat je toch best eens een fysio, osteopaat of een andere specialist laat kijken, zo'n dingen worden erger en erger, daar kan je rijtechnisch misschien niets aan veranderen, juist verergeren.

Pollewoppy

Berichten: 7942
Geregistreerd: 07-08-05

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-06 12:54

inderdaad, eerst de rug van je pony maar eens nalaten kijken.Vaak krijg je dan wel tips mee van wat goed of juisyt niet goed is.

succes met je pony, hopelijk wordt zijn rug (en die van jou ook) snel beter...

lorelei

Berichten: 2424
Geregistreerd: 30-06-05
Woonplaats: groningen

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-06 12:56

ik denk dat het goed is om je pony te laten behandelen door een osteopaat.het hoefd niet persee in de rug te zitten maar je pony kan ook ergens anders een blokkade hebben.een osteopaat gaat het lichaam van je pony na en als hij wat vind behandeld hij het.het is zeker de moeite waard.

svenlOver15

Berichten: 534
Geregistreerd: 08-08-05
Woonplaats: Ien't Noorden..! ;)

Re: Stijve rug?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-02-06 14:10

Wat zijn ongeveer de kosten van een osteopaat?

lorelei

Berichten: 2424
Geregistreerd: 30-06-05
Woonplaats: groningen

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-06 17:18

de osteopaat die bij mijn paard komt vraagt 70 tot 90 euro voor een behandeling,reiskosten zitten daar bij in.de osteopaat is dan ongeveer een uur met je paard bezig en meestal is 1 behandeling voldoende.bij mij komt frank dirckx hij heefd een erkende opleiding gevolgd en is aangesloten bij de beroeps vereniging.ik hoor heel veel positieve verhalen over deze man.hier vind je meer informatie www.icreo.com

svenlOver15

Berichten: 534
Geregistreerd: 08-08-05
Woonplaats: Ien't Noorden..! ;)

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-02-06 17:55

lorelei schreef:
de osteopaat die bij mijn paard komt vraagt 70 tot 90 euro voor een behandeling,reiskosten zitten daar bij in.de osteopaat is dan ongeveer een uur met je paard bezig en meestal is 1 behandeling voldoende.bij mij komt frank dirckx hij heefd een erkende opleiding gevolgd en is aangesloten bij de beroeps vereniging.ik hoor heel veel positieve verhalen over deze man.hier vind je meer informatie www.icreo.com


Dankjewel! Maar deze is in Eindhoven, en ik woon in het noorden, boven groningen. Dus dat is wel erg ver!

Ik heb ook al een gevonden die wat dichterbij woont, maar die vraagt 60 euro voor de eerste behandeling, en 45 euro voor elke volgende behandeling.

Edit: Ik zie net op internet dat er 2 Hasselten zijn.. 1 in eindhoven, en 1 vlak bij Zwolle. Nouja, schiet niet veel op..

lorelei

Berichten: 2424
Geregistreerd: 30-06-05
Woonplaats: groningen

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-02-06 18:31

ik woon ook in groningen.en ik heb osteopaat frank dirckx benaderd.hij komt maandag.als ik had geweten dat je in het noorden zat,had ie misschien ook bij jou pony kunnen komen.er zijn meerdere osteopaten die verder weg wonen maar wel bij je aan huis komen dat zit dan bij de prijs in.in het noorden zit volgens mij niet veel.je kan altijd even bellen en informatie inwinnen.iniedergeval heel veel succes en hoop dat de osteopaat wat voor je kan betekenen.

svenlOver15

Berichten: 534
Geregistreerd: 08-08-05
Woonplaats: Ien't Noorden..! ;)

Re: Stijve rug?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-02-06 17:25

@ Lorelei: Oke, zal even verder informeren.

Zondag komt mijn nicht even naar hem kijken, die heeft er ook wel een klein beetje verstand van. Als zij twijfelt komt er een osteopaat!