Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Romy18 schreef:hey
eerst alles eens goed na kijken past alles goed heeft ie geen last van z'n rug etc. als dat alles is uitgesloten moet je hem gewoon een goed aan pakken zodra hij die bokt geeft geef je hem n klap met de zweep en laat je hem 4 a 5 rondjes echt gruwelijk hard die bak door crossen. dan opvangen en gewoon weer verder gaan met wat je gebleven bent. 2 a 3 keer zou genoeg moeten zijn om hem dat vervelende gedrag af te leren. zorg wel dat je alleen in de bak aan het rijden bent zodat je niemand hinderd of geef even een waarschuwing aan de mensen die er ook rijden zodat jullie niet allemaal aan de kletter gaan.
Ben je zelf niet zeker genoeg van jezelf om dit te doen laat je instucteur hem dan even een paar keer goed aanpakken of neem een prive les en werk dan aan dit probleem.
Greetz

mrie schreef:Ik vind trouwens dat jullie een overwinning gehaald hebben. Jullie paard heeft inmiddels zoveel vertrouwen in jullie dat hij weer durft te etterbakken en dat is volgens mij het inluiden van een nieuwe fase en een sterretje waard. Wees trost op hem maar maak wel duidelijk waar jouw grens ligt.
Dat is wat dat betreft een overwinning en inderdaad het begin van een nieuwe fase, waarin ik hem toch weer een beetje opnieuw moet opvoeden en hem duidelijk maken dat er niet over mij heengewalst kan worden, want hij begint een beetje kleine hoorntjes te krijgen
Ik hoop dat dat ook gaat lukken en dat we er een betere band door krijgen. Nieke_x schreef:en als hij er vandoor ga,mag je best ff hard zijn in zijn mond. Want het paard is ook hard voor jou.
Scum schreef:Als ik jou was zou ik eerst eens het zadel en het kopstuk nakijken. Misschien geeft dat ergens drukpunten die na een bepaalde tijd zo vervelend voor het paard worden dat hij gaat bokken etc.
Verder het gebit en de rug een keer na laten kijken. Als dat allemaal in orde is zou het idd zo kunnen zijn dat je paard je uitprobeert.
In dat geval moet je zorgen dat je een goede instructeur hebt die jou kan helpen om het paard op dat moment op de goede manier aan te pakken en aan het werk te zetten.
patsur schreef:en tijdig stoppen.

tis maar een idee