Misbruik van slofteugel

Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Parcival
Berichten: 51
Geregistreerd: 07-02-05

Misbruik van slofteugel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-03-05 08:22

Het is helaas al vaker een topic geweest, maar ik wil het toch nog eens hebben over het gebruik van de slofteugel.
Volgens mij wordt deze namelijk te vaak en te snel gebruikt. Als je paard niet wil nageven, hangen we er een slof aan en dan trekken we hem gewoon omlaag.
Terwijl de slofteugel volgens mij juist een (tijdelijk) hulpmiddel is om een paard dat zich vast zet wat losser te krijgen.

Dus niet wat ik pasgeleden weer zag: stang en trens, plus slofteugel, je paard in elkaar trekken en dan van achteren met je zweep en sporen het arme paard voorwaarts trappen en slaan.
Echt hoor, dat meisje tikte met een lange dressuurzweep constant bij, terwijl gelijktijdig haar sporen vrijwel constant in het paard werden geprikt en geschopt. En dan heb ik het dus over sporen van 5 à 6 cm mét sterwielen.
En zo'n meisje rijdt dan dus wel ZZ !!

Tsja, als het zo moet, dan hoeft het voor mij niet .....

SkyMarian

Berichten: 10936
Geregistreerd: 04-10-02
Woonplaats: Achterhoek

Re: Misbruik van slofteugel

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-05 09:37


Apple

Berichten: 76500
Geregistreerd: 27-01-02
Woonplaats: Bij het strand

Re: Misbruik van slofteugel

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-05 09:48

En ik zet een slotje.