Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73

als je snapt wat ik bdl haha ( met ferdy...)
Kafue schreef:Een paard moet je natuurlijk wel goed losrijden zodat hij soepel wordt en warm.
Een soepel warm paard kan zijn werk beter aan.
Teugelkreupel is een 100% ruiterfout.
Dus mischien kun je beter iets meer uitleggen wat er aan de hand is.
en dan wat meer aan het werk met em
leuk hea?
sophie_kurk schreef:zoals jij het zegt lijkt me niet echt dat hij teugelkreupel is, anders zou hij het ook doen als het warm was. Ik denk dat hij stijf is, want na het losrijden gaat het beter zeg jij. Dus gewoon lekker losrijden..en dan wat meer aan het werk met em

Kafue schreef:Hallo,
Teugelkreupel bestaat wel, maar moet meer gezien worden als een taktfout van echt duidelijk kreupel. Men noemt het allen teugelkreupel.
Teugelkreupel onstaat door het verkorten van de beweging van het binnenbeen, omdat we het paard in de stelling (binnenbeen) rijden wordt het paard aan de binnenzijde iets korter,daardoor bestaat het gevaar dat het binnenbeen ook iets korter naar voren grijpt.(niet minder afdrukt ofzo)Daarom geven we ook met de binnenhand het meeste na.
Gaat men nu terugwerken met de binnenhand onstaat er een taktfehler oftwel taktfout..
Dit is een 100% ruiterfout.
Jouw paard was dus niet teugelkreupel maar echt kreupel omdat hij een blessure had.