Maar mijn vraag is: kun je een ijslander ook zonder neusriem rijden? Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Maar mijn vraag is: kun je een ijslander ook zonder neusriem rijden? vilana schreef:eigenlijk is zonder neusriem rijden beter, want als je je paard onderinrijd dan gaat zijn onderkaak naar onder zakken. en als je dan je neusriem te fel aanspant kan hij gaan ambetand doen (omdat zijn kaak niet kan zakken). als je zonder neusriem rijd kan het wel zijn dat zijn mond een beetje open gaat hangen.
de bedoeling van een neusriem is dan ook om de mond toe te houden, zodat het mooier oogt.
Ik zou rijden zonder!
Maar ze is ook niet zo makkelijk.hepske schreef:Sommige paarden gaan inderdaad zonder neusriem proberen de tong over het bit te doen, zeker bij jonge paarden dus altijd een neusriem aan zo leren ze het niet.