Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Banja schreef:Ik was vandaag weer naar het paard waar ik sinds korte tijd op rijd. Ze was nog maar enkele keren bereden, en de keren dat ik er op heb gereden was ze ook erg braaf, maar vandaag ging ik rijden, en toen ik erop zat begon ze te bokken en galopperen aan de longeerlijn. Ze was volkomen gestoord, en er was niet fatsoenlijk mee te rijden. Later wou ze ook nog geen stap meer vooruit doen, hoe goed ik haar ook aanspoorde en haar een commando gaf, waar ze normaal goed naar luisterd.
** Als je pas een paar keer op een jong paard hebt gezeten, dan is er nog geen 'normaal'. Alles is nog nieuw en vreemd voor het dier, want er is nog niets bevestigd. Je kunt er dus niet van uit gaan dat die eerste keertjes dat je er even opgezeten hebt, meteen dat kwartje gevallen is van wat precies de bedoeling is.
Je geeft later in je topic ook aan dat je netjes aandrijft etc, maar ook dat snapt je paard gewoon nog helemaal niet. Dus jij kunt netjes drijven wat je wilt, maar het dier heeft geen flauw idee wat je daarmee bedoelt.
Vergelijk het maar met praten met een Chinees. Als die de eerste keer tegen jou zegt ""Foe yong hai?"" en jij zegt op goed geluk ""Ja"" en krijgt wat te eten, dan is dat mooi mazzel. Maar als die de volgende keer tegen jou een heel verhaal in het Chinees begint, dan snap je d'r geen barst van wat hij wil
Dus gewoon even een stappie terug.
Eerst longeren, stemcommando's bevestigen. Gaat dat goed? Mooi, dan gaan we even hangen. Gaat dat goed? Dan gaan we zitten. Gaat dat goed? Dan houdt iemand hem vast en doen we MET stemcommando een paar pasjes stap, en daarna MET stemcommando Ho.
Zo bouw je dat rustig op. Als het MET stemcommando lukt, ga je de beenhulpen erbij gebruiken. Zo gaat dat kwartje langzaamaan vallen.
Verwacht niet te veel van je beestje. Die snapt er nog weinig van, en aan je topic te zien heb je zelf ook geen ervaring met jonge dieren. Green and green makes black and blue, is een bekend gezegde. Dus doe het rustig aan en laat je goed begeleiden. Dan komt het allemaal goed, en hebben jij EN je paard binnenkort dikke pret met het samen rijden!
Later in de stal was ze ook niet de vriendelijke zichzelf, en probeerde me te bedreigen, en wou me de stal uit hebben.
** Daar mag je gerust echt streng tegen optreden. Ik denk echter dat het sterk te maken heeft met de negatieve rijervaring. Jij was degene die erop ging zitten en daarna werd het allemaal erg onprettig. Tja, dan ben je niet blij als die persoon ook nog eens je fijne box binnenkomt.... Maar accepteren moet je dit gedrag zeker niet!
Help me please, want ik wil morgen een goede oplossing hebben, als ik er weer op wil. Wat doe ik fout? Moet ik strenger optreden tegen haar?
** Zorg wel dat je je paard niet gaat overvragen. Gisteren is het niet goed gegaan, dus verwacht vandaag geen wonder. Doe rustig even een stapje terug, is alleen maar goed voor jullie band.
Veel succes en plezier gewenst!