Azmay schreef:15 kilo niet veel? Is meer dan een kwart van mijn gewicht

Ja, precies
.
En aangezien bij de meeste vrouwen het vet rond bovenbenen en billen gaat zitten, zullen de bovenbenen van TS zeer waarschijnlijk aanzienlijk van vorm veranderd zijn.
TS, het begint bij een goed passend zadel. Niet alleen passend voor het paard, maar ook passend voor jou. Als het zadel voor jou te breed is, zul je moeite krijgen met het aanleggen van je knie. Dit komt dan weer omdat je bovenbenen dan vanuit de heup te ver naar buiten moeten waardoor je niet meer vanuit je heup het been naar binnen kan draaien. Omdat je het been dan niet mooi vanuit je heup tegen het paard kan aanleggen zullen het onstabiele wiebelbenen blijven.
Ook is het belangrijk dat je beugelriemen voor jou op de juiste plek hangen, en niet te ver naar voren of naar achteren. Want dan ben je continu aan het corrigeren om je benen op de goede plek te houden.
Deze randvoorwaarden moeten voor elkaar zijn om stabiel en stil te kunnen zitten.
Daarna ben jij als ruiter aan de beurt. Hoe is het gesteld met je zgn. core-stability? Dit zijn je buik- en lage rugspieren en spieren in het bekkengebied. Deze spieren beïnvloeden je houding en zorgen voor de zgn. rompstabiliteit. Deze spieren moeten tijdens het rijden de beweging van het paard kunnen opvangen. Als die onvoldoende getraind zijn, zullen andere spieren, die eigenlijk bedoeld zijn voor de meer fijne motoriek, deze beweging (mee) gaan opvangen, waardoor deze spieren niet meer in staat zijn tot de kleinere bewegingen waar ze eigenlijk voor bedoeld zijn.
Het is voor ruiters zowieso altijd verstandig te (blijven) werken aan hun core-stability.
En tja, verder is het toch een kwestie van oefenen. Je ervan bewust zijn is al een goed begin. Hierboven staat de tip beugelriemen langer maken, dat kan je proberen. Ik heb mijn beugelriemen een (half) gat korter. Ondanks mijn zadel met smalle twist ga ik anders toch mijn knieën afdraaien. Het is een toch een kwestie van uitproberen en heel heel heel veel oefenen.
Succes!
Sinds wanneer is onwetendheid een opinie? [Dilbert]
Niet alles wat staat geschreven is waar. [Mijn vader]
Problemen moet je niet kopen, die krijg je vanzelf. [Annekee]