Houding om aan te galopperen

Moderators: Firelight, Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Ambertjeluna

Berichten: 420
Geregistreerd: 23-10-15
Woonplaats: België

Houding om aan te galopperen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-16 21:06

Hallo iedereen :)
Ik heb een probleemje: ik heb normaalgezien een goede houding tijdens het rijden in stap, draf en galop, maar telkens ik wil aan galopperen gaat het mis ik buig dan krampachtig naar voren.
Wat kan ik hier aan doen, hebben julie tips? :(:)

Een foto van tijdens het aan galopperen
Afbeelding

Een foto van mijn normale houding
Afbeelding
( ik zie wel dat mijn voet hier niet zo ideaal zit maarja 8)7 )
Laatst bijgewerkt door Ambertjeluna op 18-03-16 21:13, in het totaal 1 keer bewerkt

Duhelo

Berichten: 29592
Geregistreerd: 29-05-03

Re: Houding om aan te galopperen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 21:08

jouw goede houding zie ik in de onderste foto ook niet echt terug.
Je zit heel erg in stoelzit (je steekt je benen vooruit) en je handen mogen voor het fijne een stuk lager.
Maar ik denk dat een groot deel ook aan het zadel zal liggen, ziet er een ouder springzadel uit en dan is een dressuurhouding gewoon erg moeilijk.
Je zit imo ook met vrij korte beugels, hoe gaat het met je beugels 2 of 3 gaatjes langer? Misschien kun je dan beter je benen onder je houden.

Ambertjeluna

Berichten: 420
Geregistreerd: 23-10-15
Woonplaats: België

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-16 21:12

Dat haar oude zadel inderdaad ik ga eens kijken of ik een foto heb met haar nieuwe zadel

Ambertjeluna

Berichten: 420
Geregistreerd: 23-10-15
Woonplaats: België

Re: Houding om aan te galopperen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-16 21:22

hier 2 foto's met haar nieuwe zadel
( ps ze is zo dik omdat ze toen nog drachtig was)

Afbeelding

Afbeelding

maximuss

Berichten: 3224
Geregistreerd: 15-09-11
Woonplaats: Down with the fishes

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 21:23


Azmay
Berichten: 18205
Geregistreerd: 01-01-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 21:24

Je zit erg in stoelzit, probeer meer te gaan staan om je paard in plaats van te zitten als op een stoel.

Op deze manier:
Afbeelding

Ambertjeluna

Berichten: 420
Geregistreerd: 23-10-15
Woonplaats: België

Re: Houding om aan te galopperen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-16 21:27

En hoe doe je dat dan precies om beter te gaan zitten?
In de lessen kreeg ik altijd te horen dat ik een goeie zit had |o

_Ekenna
Berichten: 2808
Geregistreerd: 25-06-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 21:27

Ik zou eens een lesje nemen (liefst elke week of iedere 2 weken). Een goede, gediplomeerde instructrice kan jou hier vast prima mee helpen. Je houding is niet goed, je steekt je benen af naar voren terwijl je schouders, heup en enkel in een loodrechte lijn naar beneden moeten zitten.
Verder twijfel ik ook over de pasvorm van het zadel. Hij lijkt op de laatste foto van je bericht hier boven naar achteren te kantelen, dit kan ook nadelig zijn voor je houding.

Evelijn

Berichten: 7692
Geregistreerd: 12-07-04
Woonplaats: Peize

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 21:28

Hier zie je ook nog dat je in de stoelzit zit. Je onderbeen is te ver naar voren ... Het ideale plaatje is een rechte lijn van oor, schouder, heup, hak.
Kan me wel voorstellen dat je vooral bij aangalopperen problemen krijgt om je balans te bewaren en daarom voorover duikt.

Kan zo niet tips geven hoe je dit zou kunnen verbeteren. Zou eens goed kijken naar of het zadel echt wel goed ligt op je pony en ook voor jou de juiste maat heeft. Eens samen gaan werken met je instructrice aan je zit en je balans kan je houding wel verbeteren.

maximuss

Berichten: 3224
Geregistreerd: 15-09-11
Woonplaats: Down with the fishes

Re: Houding om aan te galopperen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 21:30

Probeer eens je hele been vanuit je heup naar achter te leggen (dus draaien in je heupgewricht).

Ambertjeluna

Berichten: 420
Geregistreerd: 23-10-15
Woonplaats: België

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-16 21:32

_Ekenna schreef:
Verder twijfel ik ook over de pasvorm van het zadel. Hij lijkt op de laatste foto van je bericht hier boven naar achteren te kantelen, dit kan ook nadelig zijn voor je houding.


Dat was een van de laaste keren dat ik op haar gereden heb voor haar bevalling. ze was toen echt hoogdracthig, 2 weken later is ze bevallen :o
Dus de omstandigheden waren niet ideaal ;)
( en welk zadel bedoel je het bruine of het zwarte, want de zwarte is haar nieuwe zadel het bruine een oude die niet zo goed was)

_Ekenna
Berichten: 2808
Geregistreerd: 25-06-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 21:42

Ik heb het over het zwarte zadel!
Opletten dat het zadel nu het veulen er uit is ook heel anders (en misschien verkeerd) kan liggen (vooral als ze weer een beetje getraind wordt).
Een specialist bij halen is geen overbodige luxe, zowel voor rijlessen als een zadelmaker voor het zadel. Als het zadel niet goed ligt kan dit nadelige gevolgen hebben voor jouw houding die niet met lessen op te lossen zijn (om dan nog maar even te zwijgen over hoe slecht het voor t paard is :D)
Laatst bijgewerkt door _Ekenna op 18-03-16 21:44, in het totaal 1 keer bewerkt

Laura_
Berichten: 5550
Geregistreerd: 01-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 21:43

Een goede oefening is 2x staan en 1x zitten. Wss kan jij dat heel moelijk, vanwege de stoelzit, maar door het veel te doen kom je waarschijnlijk wel meer in balans

Ambertjeluna

Berichten: 420
Geregistreerd: 23-10-15
Woonplaats: België

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-16 22:01

Bedankt iedereen ik zal aan mijn houding werken. Ik heb ook onlangs een boek gekocht waar allerij oefeningen instaan voor je zit en balans, ik ga dus veel oefenen aan de longe :)
Kan ik nog iets doen ?

Zoefken

Berichten: 463
Geregistreerd: 01-06-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 22:10

Reageert je paard ook goed op je hulp om aan te springen in galop? Want als hij eerst harder gaat draven en van daaruit in galop valt, probeer je dit misschien uit te zitten wat deze houding veroorzaakt.
Zo niet: binnenbeen op de singel, buitenbeen erachter (recht/trots zitten en op je schouders letten) en hup!
Veel succes er ermee!

troi
Berichten: 17670
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Re: Houding om aan te galopperen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 22:15

Mbt het aangalopperen is mijn voornaamste tip te ontspannen en met je hand wat mee te geven en dan de hulp te geven. Je doet een beetje hetzelfde als wat ik altijd deed (of missschien soms nog wel doe), als het ware zelf eerst aangalopperen en dan hopen dat je paard je volgt. Helaas werkt dat totaal niet.
Bij mij heeft zitles aan de longe erg goed gewerkt. En toen had ik al zeker 15 jaar rij-ervaring. Ik doe het nog zeker 1 keer per jaar om even een aantal houding problemen onder de loep te nemen. Werkt erg goed!

RiannaB

Berichten: 1247
Geregistreerd: 19-09-11
Woonplaats: West-Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 22:17

Om te oefenen met je houding kun je ook de verlichte zit aannemen, dan gaan je onderbenen al naar achter. Als je dan vanuit de verlichte zit met je billen weer in het zadel gaat zitten (je onderbenen moeten op dezelfde plek blijven liggen!) zit je als het goed is in een recht lijn hak-heup-hoofd.

Vergelijk je foto's eens met de tekeningen die hier geplaatst zijn. Als je paard *poef* onder je vandaan zou verdwijnen, zou je recht op je voeten moeten landen. Als dat zou gebeuren met de houding van je foto's, dan zou je onmiddelijk achterover vallen.

Ambertjeluna

Berichten: 420
Geregistreerd: 23-10-15
Woonplaats: België

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-16 22:24

Zoefken schreef:
Reageert je paard ook goed op je hulp om aan te springen in galop? Want als hij eerst harder gaat draven en van daaruit in galop valt, probeer je dit misschien uit te zitten wat deze houding veroorzaakt.
Veel succes er ermee!

Inderdaad ze gaat eerst sneller draven en dan pas galopperen. Maar hierop geen negatief commentaar aub
Ze is mijn eerste eigen paardje en ik heb haar nog maar van december en ik heb nog maar 3 keer kunnen rijden door haar veulentje maar nu ga ik het rijden weer oppakken ( ze is ook als geen rijpaard gebruikt door de vorige eigenaar)

Duhelo

Berichten: 29592
Geregistreerd: 29-05-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 22:34

Ik heb even geknutseld aan je foto.

Afbeelding


de grijze dikke lijn is de lijn waarin je schouders, heupen en hakken moeten liggen
de rode lijn is hoe jij zit.

De dunne roze lijn is hoe de lijn van het bit naar je ellebogen moeten zijn.
de rode lijn is de hoek dat je teugelverbinding maakt (maar dit laatste is op zich geen ramp).

Ik vind vanop de foto te zien het zadel niet echt goed liggen, maar dat is natuurlijk moeilijk te zetten van zo ver. Een dikke drachtige buik helpt ook niet natuurlijk.
Een zadel kan heel veel verschil maken (ik zal eens zoeken achter voor en na foto's van mijn jongste trekpaard, waarin ik ook heel gauw in stoelzit vlieg). Dus indien mogelijk zou ik eens kijken voor een fijn dressuurzadeltje (een wintecje of een boomloosje kan al gigantisch verschil maken)

Anna_98

Berichten: 560
Geregistreerd: 01-04-13

Re: Houding om aan te galopperen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 22:39

Ik deed (en doe) dit ook met aan galopperen, mezelf klein maken en daarbij ook klemmen met m'n knieën, terwijl ik dat verder niet doe. Ik ben nu veel aan het oefenen zonder beugels waardoor ik al beter heb leren ontspannen, en zo kwam ik er ook achter dat m'n beugels twee gaatjes langer moesten. Misschien kan dit voor jou ook werken

Emoreoa
Berichten: 223
Geregistreerd: 24-08-15

Re: Houding om aan te galopperen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 22:44

Ik ben het eens met de mensen boven mij. Ik heb nog een dingetje, het lijkt erop dat jij liever in galop wilt dan je paard. Jij hoeft niet te galloperen maar je paard. Blijf maar gewoon relaxed zitten, buitenbeen achter de singel doorzitten en je zit in galop voor je t weet. Daarvoor hoef je niet ver naar voor te zitten;D

Amikaa
Berichten: 113
Geregistreerd: 19-08-15
Woonplaats: 's-Hertogenbosch

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 22:56

Zo te zien ligt je zadel op deze fotos ook veeeel te ver naar voren, helemaal bovenop de schouder. Denk dat het al stukken scheelt als je deze op de juiste plaats op de rug legt, zweetblad twee vingers achter het schouderblad. Dan ligt de voorkant van het zadel vanzelf dieper en kom je al stukken beter te zitten.
Wat ook idd een hele goed oefening is om het gevoel voor een juiste houding te krijgen is rijden zonder beugels. Als je dan niet in balans gaat zitten kukel je er vanzelf af :D
Heel veel plezier met je paardje!!

J0anieke

Berichten: 5468
Geregistreerd: 22-11-09
Woonplaats: Overal waar het leuk is

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 23:02

Amikaa schreef:
Zo te zien ligt je zadel op deze fotos ook veeeel te ver naar voren, helemaal bovenop de schouder. Denk dat het al stukken scheelt als je deze op de juiste plaats op de rug legt, zweetblad twee vingers achter het schouderblad. Dan ligt de voorkant van het zadel vanzelf dieper en kom je al stukken beter te zitten.
Wat ook idd een hele goed oefening is om het gevoel voor een juiste houding te krijgen is rijden zonder beugels. Als je dan niet in balans gaat zitten kukel je er vanzelf af :D
Heel veel plezier met je paardje!!

Ik heb hetzelfde idee! Dat het zadel inderdaad te ver naar voren ligt..
Daarnaast zijn bovengenoemde tips ook handig.
De tip die ik je kan geven is om je benen iets naar binnen te draaien vanaf je heup, je hele been komt daardoor ook anders te liggen en zo kun je je hakken ook goed naar buiten drukken. Pas er hierbij wel voor op dat je niet voorover gaat hangen.. Misschien kan iemand je hiermee helpen, dat die persoon je been naar binnen draait en meteen goed legt, zodat je ook echt kan voelen waar die moet liggen.. Heel veel succes met je eerste eigen paardje! :)

troi
Berichten: 17670
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 23:10

Ambertjeluna schreef:
Inderdaad ze gaat eerst sneller draven en dan pas galopperen. Maar hierop geen negatief commentaar aub
Ze is mijn eerste eigen paardje en ik heb haar nog maar van december en ik heb nog maar 3 keer kunnen rijden door haar veulentje maar nu ga ik het rijden weer oppakken ( ze is ook als geen rijpaard gebruikt door de vorige eigenaar)



Relax joh! De mensen bedoelen het goed. En vergeet ook niet dat mensen iets alleen maar goed herkennen als ze het zelf hebben ervaren, maw de kans is heel groot dat ze het zelf ook zo deden en alleen maar met jou willen delen hoe ze het zelf hebben opgelost.

C_arola
Moderator Over Paarden & Markt

Berichten: 72390
Geregistreerd: 24-05-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-16 23:31

RUI -> RT-V