Moderators: Firelight, Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight
Roodvos schreef:Neem les en heb geduld. Het ene paard heeft meer talent voor de wissel dan de andere, en het kan zomaar 6-12 maanden duren om een paard een fatsoenlijke wissel aan te leren.
En niet leren door over een balk te springen, want dan leer je het paard om achter na te springen.
Bij een dressuurclinic door (dacht ik) Coby van Baalen werd het als volgt gedaan: Grote volte in contragalop. Ruiter moest stelling omzetten naar binnen, en dan de de galophulp geven voor de andere galop. Zoals je die geeft als je van draf naar galop wil. En tja, dan gewoon je hulp doorzetten.
En belonen. Zodra het paard volledig gewisseld heeft, ook al is het eerst na 30 meter overkruiste galop, gelijk belonen. Zodat hij leert snappen wat de bedoeling is.
Ik hoop voor jullie dat in het begin van de opleiding het paard niet is afgestraft voor onbedoeld overspringen van galop? Want anders wordt het oneindig veel moeilijker.
Just_Sannee schreef:Kent de pony al een simpele wissel?
Dus galop, van hand veranderen, op x naar stap, paar passen en naar de andere galop springen?
En idd een ervaren instructeur
dresjoepie schreef:Hey wat leuk dat je hafje het zo goed doet in de sport![]()
Wat voor het ene paard werkt werkt voor de andere helemaal niet De tip van het overdreven gewicht omgooien is prima hoor Zolang je maar probeert dit steeds iets minder overdreven te doen En uiteraard heel goed belonen dat die het doet!
Verder is het omstellen van travers naar travers een goed hulp middel om je paard soepel te maken en van achter mee te laten springen
Heb je het al geprobeerd op een volte? Sommige paarden vinden dit makkelijker omdat ze niet zo een vaart kunnen maken en hierdoor wat makkelijker aan elkaar blijven
Ook het rijden van achtjes kan goed helpen in het omstellen van je paard
Succes iig
dresjoepie schreef:Ik zou hier zeker een paar prive lessen aan besteden om het goed aan te leren en te bevestigen
fleurtjeuh schreef:Heb je misschien een recent filmpje van hoe hij in de Z loopt?
Ik ben nieuwsgierig geworden
different1 schreef:Zoals ik het mijn vorige paard aangeleerd heb:links- of rechtsomkeert, dan een vrij scherpe hoek wanneer je de hoefslag weer bijna raakt en m'n been omleggen.
Even verzamelen voordat je de hoek maakt, of juist een beetje toe rijden.
Even gaan staan tijdens het been omleggen wil ook weleens helpen.
Wel zorgen dat je in je handen altijd toestaat, vooral je nieuwe binnenhand omdat dat voorbeen naar voren moet springen, welke methode je ook gebruikt.
Laat je niet verleiden door veel stelling te gaan vragen, daardoor ga je juist de schouder blokkeren.
0000 schreef:Ik vind dat gewicht overdreven omgooien ook niet handig, volgens mij breng je hem daarmee alleen maar uit balans. Wat je daarentegen wel goed moet doen is je nieuwe binnenheup duidelijk naar voren brengen. Verder krijg ik vooral het idee dat er veel geprobeerd wordt. Ik zou zeggen, kies een correcte manier en blijf daarbij. Wat ik vaak wel goed vind werken is afwenden bij of iets voor A of C, appuyeren naar de hoefslag en dan voor de hoek de wissel maken. Sowieso is wat steun van de wand vaak wel fijn. Zorg dat je paard goed door het lijf is, goed doorspringt en dan eerst zien dat er reactie komt op je hulp. En dat mag best door een keer bij te tikken met een dressuurzweep op het nieuwe binnenachterbeen zodat je dat stimuleert om naar voren te springen. Beter dat ze een keer een klein beetje te heftig reageren, dan helemaal niet. Verfijnen kan later, hij moet eerst leren begrijpen dat hij 1. iets moet doen en 2. deze beweging maken kan.
Edit: maar er zijn vele manieren die werken hoor. Belangrijk is dat je een duidelijk gemarkeerd punt kiest, midden op de diagonaal bijvoorbeeld is niet zo handig, niet gemarkeerd en te vrij in de ruimte. De eerste tijd alleen op dat punt de wissel maken tot hij de hulp echt begrijpt. Vergelijk het met leren aangalopperen, je begint met aanleren in een hoek met steun aan de hoefslag, later ga je op een grote volte, ook in het midden aangalopperen, dan op de rechte lijn aan de hoefslag en uiteindelijk op de rechte lijn midden in de bak of zelfs in contra weggaloperen. Die opbouw ook gewoon aanhouden voor je wissel.