Martie schreef:Hoe oud is Britt en wat voor rijervaring heb je zelf?
Weet je hoe je moet longeren en heb je daar de ruimte voor?
In elk geval beginnen met basiswerk zoals je een jong paard zou beleren want veel zal nieuw voor haar zijn en haar spieren moeten nu ook deels anders ontwikkeld worden.
Begin in elk geval met netjes rechtuit rijden, afwenden en een rechte lijn tussen de wendingen rijden en mooie ronde grote voltes rijden. Ook overgangen stap-halt-stap kan je in elk geval meenemen. Gewoon eerst stuur en rem bevestigen en haar laten wennen aan je hulpen.
Wel verstandig dat je zo te lezen niet op eigen houtje van alles wil uitproberen maar wacht tot een instructeur je hierbij kan helpen.
Hier zou ik nog lang niet aan denken. Totdat je les hebt zou ik gaan beginnen met longeren. Paard leren om aan de longeerlijn lekker lang en laag te lopen. Zorgen dat ze gaat snappen wat ontspannen lopen is en op de juiste manier haar rug te dragen. Plak er ook al een paar commando's aan vast. Zoals stap draf galop op de stem. En bijvoorbeeld langzaam als ze te hard gaat. Als ze dat goed snapt en de meeste rondjes lekker ontspannen op haar eigen benen kan lopen. Kun je een stapje verder. Maak de voltes groter/ kleiner. Maar zoek elke keer de ontspanning terug op. Door groter en kleiner te maken gaat ze meer balans moeten zoeken en leert ze op die manier dat ze ook op die momenten kan gaan ontspannen.
Ook als je er dan opgaat beginnen op de volte. Laat haar merken dat als je erop zit, je diezelfde losgelatenheid en ontspanning wil. Doe dit overigens niet een uur lang. Zeker in het begin op tijd stoppen.