Ik heb gisteren een bitloos hoofdstel gehaald. Kaakgekruist leek me het best, dus ik heb bewust voor deze soort gekozen.
Maar ik heb er nog nooit bewust mee gereden. Gelukkig zat er een reisbeschrijving bij. Nu heb ik wel wat vraagjes, waarop jullie hopelijk het antwoord weten.
- De neusriem moet volgens de beschrijving erg strak zitten tegen het schuiven van het hoofdstel. Kan dit geen kwaad voor het paard? Lopen er op die plekken op het hoofd nergens bloedvaten etc. die af kunnen knellen?
- Heb je met een kaakgekruist hoofdstel net als met een bit gewoon constante druk op de teugels? En is die druk even zwaar (licht) als met bit?
- Zijn er dingen waarop ik goed moet letten? Bijv. dat sturen anders werkt, of dat het paard het nog moet leren begrijpen etc.?