Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Die sprong echt alles, maar alleen als ik zeker wist dat ik écht wilde springen. Wilde ik dat niet (onbewust of niet), deed ze het niet. Ze voelde dat feilloos aan.
arizonagreen schreef:Het filmpje word ik niet veel wijzer van, erg vaag en beetje vanuit de verte.
Je zegt dat je pony M springen heeft gelopen, dus daaruit maak k op dat die niet zomaar weigerd voor een hindernis, als er goed is gereden springt die alles volgensmij.
Ik denk dat jij er gewoon flink aan moet blijven rijden, zelf.
Als ik t even op mijn manier bekijk, als je les hebt, gaat t goed, hierbij staat er iemand in de bak, en ben jij 'verplicht' om eraan te blijven rijden, maar op wedstrijd of oefen parcours is dit niet zo. Ik denk dat jij veel meer bezig moet zijn met rijden, ontspannen zijn, voelen, en nogmeer rijden, als je snapt wat ik bedoel. Eerst je hart over de hindernis gooien, dan volgd je paard vanzelf, maar als jij niet overtuigend genoeg bent, zal je paard het ook niet doen.
Ik kan het fout hebben hoor!
heidy_wilco schreef:Je zegt het zelf al: je twijfelt. En als jij twijfelt dan zullen veel paarden daar op reageren of misbruik van maken. Als ik jou was zal ik even een stap terug doen en inderdaad de wedstrijden even afzeggen. Jij bent het vertrouwen in jezelf en de pony kwijt. Dat zal steeds erger worden. Je zit er zelf nu al op van: oei, als hij maar niet weigerd, en dan ga je (onbewust) verkrampen. Ga lekker thuis oefenen. Niet alleen standaard steiltjes en oxers, maar zet eens pionen onder een hindernis, hang er een dekje over of maak een aparte hindernis zoals een platte kruis. Als je pony dan weigert, kan je rustig met hem bezig, er is geen wedstrijddruk. Zo leer je beter op de pony te reageren en word je zelf ook zekerder. Nu zit jij jezelf en je pony gewoon dwars.
,maar apparte hindernissen maken en daarmee oefenen moet wel lukken. We hebben thuis geen "echt"hinderssen dus als wij al een keer thuis springen flansen we altijd wat met tonnen en stoelen in elkaar, we hebben alleen balken. Nou als at niet gek genoeg is dan weet ik het niet meer......... Zal jullie laten weten en/of zien hoe het ging!