ik heb samen met mijn vriend een leuke ruin, hij is er echt helemaal wouws van ik iets minder ondertussen
hij is vresselijk lief mooi en knap maar daar tegenover ook vresselijk verwend en irritant.
alles moet in zijn mond, of het nou een deken is of mijn arm het maakt niks uit. (voor de duidelijkheid hij is niet vals.)
we hebben hem nu sinds september 2011, eerste half jaar niks geen problemen en lekker met hem gewerkt en getraind.
tot dat ik in april een ongelukje met hem heb gehad op wedstrijdterein, waardoor we tot nu steeds maar aan het aanmodderen zijn.
eerste da zij slijmbeursonstekking, 2 weken boxrust 6 weken 20 minuutjes stappen en dan langzaam opbouwen.
na die eerste 8 weken terug voor controlle werd hij goedgekeurd en mochten we weer aan de bak, ondanks dat zijn sprong nog dik en warm was.
maarja als de da groen licht geeft ben je blij en ga je dus opbouwen.
maar door geen goed gevoel zijn wij van amsterdam naar limburg gereden omdat wij daar erg goede ervaringen hebben met de combi osteopaat en dierenarts.
daar bleek dus dat hij een beschadigd griffelbeen had met een bodvliesonstekking en dat is gaan verkalken door de verkeerde behandeling van da 1.
maar daar kwam ook naar voren dat hij een trauma aan zijn hoofd had, dit hebben ze behandeld met de waarschuwing dat het een heel ander paard kan worden omdat hij hiervoor waarschijnlijk altijd hoofdpijn heeft gehad.
hierdoor komt waarschijnlijk ook het gedrag van niet stil willen staan en alles maar vast willen houden vandaan, dit om de pijn te verlichten.
maar nu dus het probleem, we hebben hem nu al 4x geprobeerd op te pakken maar er komt steeds protest met bokken.
dit schuiven wij steeds af op een spierenkwestie, dat betekent dus weer longeren en magnesium en dat soort dingen geven.
nu hebben wij hem afgelopen 4 weken weer nonstop gelongeerd met bijzet ( zal ff kijken of ik het filmpje kan vinden.) alles zit los ook zijn slappe rugspier is super los en aangesterkt, hij ziet er echt super bespierd uit.
we doen nu 1 dag half uurtje rijden zonder galopen dan de volgende dag half uurtje longeren met galop.
nu gaat hij dus bij mijn vriend super onder het zadel alleen bij mij bokt hij nog wel heel erg.
nu is mijn volgende stap dat ik er pas weer op ga als mijn instructrise er bij is, hij is namelijk 1,75 en erg soepel in zijn sprongen en ik heb niet zo'n zin om te gaan vliegen
in maart gaan we weer naar limburg, maar denk niet dat het iets lichamelijks is.
zal dit nu zijn wat mensen noemen, geen klik met elkaar hebben?
ik zal hem er niet om gaan verkopen en ik heb vroeger wel een gekker paard gehad, maar dat was vroeger en toen kon alles gekker.
ik wil graag dressuur rijden,wat zou ik er anders mee kunnen doen behalve circus trukjes met hem uithalen?
ik heb aan mennen zitten denken maar helaas heb ik geen geldboom op mijn rug
ohja recreatief is ook niks want menneer durft niet alleen naar buiten en er is hier niet altijd iemand om mee buiten te kunnen rijden

weidegang is hier helaas in dit zeisoen niet mogenlijk ivm veengrond, veelste drassig en glad.
paddocks zijn in de maak, maar nog niet af.
http://youtu.be/x8NCVniziVc
veel succes
en dit kun je ook als je weer gaat rijden, goed ernaast blijven doen. Je kunt hiermee werken in zowel centrum als menpositie. Op mijn site kun je er meer info over vinden.