PuC schreef:Een klinische keuring is heel beperkt, zou zeker dit paard helemaal na laten kijken voordat je het beoordeelt als een gedragsprobleem. En die zweep is niet voor afstraffing, maar dient als verlenging van je vingers om op een subtiele manier duidelijker met je paard te communiceren. Big no no dat jij je paard slaat. Foei.
Een paard maar vooruit slaan, zonder verder te kijken, vind ik altijd een kwalijke zaak.
Ik heb hier overigens ook een paard gehad staan, die zoveel problemen had met de galop. Klinisch goedgekeurd.
Ik ben mij er echter van bewust dat een paard verzet als enig middel heeft om aan te geven dat er iets niet goed is. Het kan immers niet piepen, huilen en ander geluid voortbrengen om pijn aan te geven.
Derhalve heb ik het dier volledig laten doorlichten. Het bleek een vergroeiing in de hak te hebben en door het 'erdoorheen' rijden van de vorige eigenaar ernstige overbelastingsverschijnselen met artrose in nek, rug, lenden en knieen. Paard is daarop volledig afgekeurd voor het rijden.
Als een paard aan de longe al niet kan galopperen, zul je je serieus achter de oren moeten krabben als je dat ohz wilt verlangen. Kwestie van gezond verstand gebruiken.