Sinds een paar maanden rijdt ik een fries: Diva, ze is 6 jaar.
Ong. 1,5 onder het zadel.
Haar probleem ligt vooral bij de galop.
Ze weet gewoon echt niet wat ze moet doen, springt bokkend aan in een kruisgalop. Het lijkt echt alsof ze niet weet waar ze haar benen moet plaatsen.
Wanneer ik op een volte rij, springt ze achter af en toe goed aan.. maar springt daarna toch weer terug naar de kruisgalop.
Weet iemand of heeft iemand een tip, over het corrigeren van haar kruisgalop?
groetjessss!
Opnieuw aanspringen en met je stem belonen als ze het goed doet. Of je kan proberen haar er door heen te rijden. Als zij overkruis galoppeerd laat je haar harder galopperen, dit maakt het moeilijker voor haar, waardoor ze misschien uit zichzelf terug springt. Zijn 2 verschillende manieren, is maar net wat bij jouw en je paard past. Je zegt dat je haar sinds een paar maanden rijdt, is het je eigen paard of je bijrijdpaard? In het laatste geval zou je de eigenaar om hulp kunnen vragen.