Kneveltrens?

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
roombolletje
Berichten: 1212
Geregistreerd: 06-06-12
Woonplaats: Daar

Kneveltrens?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-07-12 20:15

Wat is het effecht van een knefeltrens?

Kitsolu

Berichten: 2631
Geregistreerd: 03-08-07

Re: Kneveltrens?

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-07-12 22:26


aeolusnr1
Berichten: 4303
Geregistreerd: 05-10-08
Woonplaats: St. Job in't Goor , Antwerpen , België

Re: Kneveltrens?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 13:43

De naam kneveltrens klinkt een beetje agressief maar dat is helemaal niet zo, het is een zeer goed bit zeker bij het opleren van jonge paarden, het geeft meer duidelijkheid , geeft beter de richting aan, en kan nooit door de mond getrokken worden.
Er zijn enkel en dubbelgebroken uitvoeringen beschikbaar, en dit in verschillende breedtes en diktes.

aerdenhout1

Berichten: 15891
Geregistreerd: 24-02-06
Woonplaats: Velsen noord

Re: Kneveltrens?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 13:47

Niet HELEMAAL waar, je kan een kneveltrens n.l vast zetten aan het bakstuk, mits je natuurlijk het juiste hoofdstel hebt, dan krijgt het een andere sterkere inwerking.
Maar los gebruikt is het geen streng bit.

noahlady

Berichten: 812
Geregistreerd: 16-07-11

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-12 15:25

Een kneveltrens heeft metalen staafjes naast de bitringen. Hierdoor kan het bit niet door de mond heen getrokken worden en bovendien stuurt het makkelijker door de druk tegen de wang. Een kneveltrens ligt heel rustig in de mond. . bij een kneveltrens is het mondstuk met bussen, zoals bij een bustrens, aan de bitringen zit. Het nadeel is dat hier speling kan ontstaan tussen het mondstuk en de ringen. Dat geeft makkelijk beschadigingen aan de mondhoeken.

(uit de link van hierboven...)
Even google gebruiken en je hebt zo antwoord