Ik heb een grote kwpn merrie, en ik loop tijdens het rijden tegen een probleem aan.
Met het losrijden gaat alles super, laat haar altijd wat op lengte lopen tijdens het losrijden, dus vwnw. Ze is dan lekker los en ik kan makkelijk wat oefeningen rijden. Daarna pak ik haar op en gaat alles ook nog goed. Maar na een half uurtje rijden lijkt het alsof ze wat moe raakt, ze is dan niet meer zo lekker los en wordt wat strak in de hals, ze gaat dan ook harder draven, en reageert niet meer zo goed op mijn zit of teugelhulp. Na het losrijden ga ik natuurlijk wat moeilijkere oefeningen doen dus het kan zijn dat ze dat gewoon wat moeilijk vindt en daarom eronder uit probeert te komen. Ik ben vergeleken met haar maar een klein mens dus ik heb eigenlijk weinig te zeggen op zo'n groot paard. Ik heb elke twee weken goed les en wordt dus goed begeleid maar ben benieuwd of mensen hier nog tips/ervaringen hebben.
Wat ik nu dus doe is: voltes rijden omdat ze hier makkelijker loslaat, de moeilijke oefeningen maar kleine stukjes doen, regelmatig tussendoor even met lange teugel stappen en de hoofdhalshouding regelmatig wisselen.
De oefeningen waar ze dan dus moeite mee heeft zijn schouderbinnenwaarts, uitgestrekte draf, maar ook het wijken gaat dan minder (met losrijden gaat dit wel goed). Ook ben ik veel aan het oefenen met verzamelen, ze is een vrij lang paard dus dit is voor ons beide niet zo makkelijk. We rijden geen wedstrijden dus welk niveau kan ik niet goed zeggen, L-M zou ik denken.
ben benieuwd naar jullie reactie.