Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
!!! Ik garandeer je dat je er met een rodeo af ligt op een gegeven moment.
Dan was ik al voorbereid. Die wilde ook wel eens een paar bokken geven, maar dan trok ik hem om. Hij bokte dan wel verder, maar moest dat doen in een ongelofelijk krappe cirkel, om zijn eigen as heen. Dat had 2 voordelen: hij was er gauw klaar mee omdat het erg lastig voor hem was, en zolang hij doorbokte, kon ik beter blijven zitten omdat hij niet meer voorwaarts zijn eigen richting op kon, maar in een gecontroleerde beweging bokte. Zo heb ik heel wat bokken van hem uitgezeten
Hij bleef het toch wel doen, maar even omtrekken, achterover zitten en wachten tot hij klaar was en dan reden we gewoon weer verder 
Als je dat snel en consequent een paar keer doet in een les, zal hij snel weten dat bokken hem niks oplevert, alleen maar een pak extra werk. Ditmer schreef:Je instructrice heeft wel gelijk..
Eigenlijk gaat het er om dat jij de laatste bent..
Dus een bok is een zweepslag en dit net zovaak totdat jij de laatste zweepslag hebt gegeven en er geen bok meer komt..
Maar je zegt 'Maar dan bokt de paard/pony...' Als je het eng vind als hij/zij bokt vraag dan om een andere pony waar je wel vertrouwen uithaalt.. Paardrijden hoort leuk te zijn en geen angst op te roepen;)
Succes!
Ditmer schreef:Je instructrice heeft wel gelijk..
Eigenlijk gaat het er om dat jij de laatste bent..
Dus een bok is een zweepslag en dit net zovaak totdat jij de laatste zweepslag hebt gegeven en er geen bok meer komt..
Maar je zegt 'Maar dan bokt de paard/pony...' Als je het eng vind als hij/zij bokt vraag dan om een andere pony waar je wel vertrouwen uithaalt.. Paardrijden hoort leuk te zijn en geen angst op te roepen;)
Succes!
)
Citaat:Ik vind dit echt helemaal verkeerd bij manege pony's het volgend uur mogen ze het toch weer en dan heb jij een les gehad waarin je paard alleen bokt en waarvoor nergens voor.
Leorah schreef:Sorry, maar dit vind ik in veel gevallen echt onzin, wat hierboven wordt geschreven.. dier schreeuwt, zielig, daar gaan we weer.
Wel eens aan gedacht dat manege pony's soms techniekjes ontwikkelen om onder werk uit te komen? Juist omdat ze wel door hebben dat de ene ruiter de andere niet is, gaan ze kijken wat ze bij iemand uit kunnen halen, zodat deze wellicht bang wordt en pony lekker niks hoeft te doen. Deze gevalletjes ken ik genoeg en dan is er niks ahhhh pony zielig, maar eigenlijk meer.. wat een slimme pony, met een beetje mazzel hoeft hij dit uur niet te werken.
, in elk geval doet een paard meestal niet iets zonder reden). Ik ken genoeg van dit soort lespaarden, zie ze helaas dagelijks en nee, een tik geven heeft vrij weinig zin. Zeker omdat het uur er op weer een totaal ander ruitertje op zit.
hahah meestal aan het begin als ik ga rijden doet ze het ff 1 of 2 keer gewoon negeren en dan is het vrij snel over.