Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
. 

Hawai schreef:tegen de tijd dat je mag gaan voorbereiden voor het inrijden ben je 3 jaar verder en ben je 14 jaar.
Dus nog 3 jaar de tijd om alles over inrijden te zoeken op het internet of door boeken te gaan lezen.
Verder zou ik het veulentje gewoon heel veel in de hand nemen, lekker kroelen en aan een halstertje laten wennen en laten wennen aan het meelopen aan het halstertje.
Mocht het over 3 jaar er echt van komen dat jullie het willen inrijden doe dit dan met hulp van iemand die er echt heeeeeeeel veel van af weet.

.
.lifaya schreef:Ik begrijp het wel aan de ene kant hoor, er zijn namelijk heel veel topics hierover op bokt te vinden, en dan kun je er moe van worden om het telkens weer terug te zien
In elk geval raad ik je aan om het dus door een ervaren iemand te laten doen en misschien dat je dan wat kan helpen ofzo zodat als je ooit in de toekomst wel een paard zelf inrijd, dat je dan al een beetje weet hoe het moet

Miepie1980 schreef:Rijdt je nu al lang paard?
Het is in ieder geval niet verstandig om zo te gaan beginnen. Je zult toch echt eerst ervaring op moeten doen onder begeleiding van iemand die weet waar die mee bezig heeft.
Rijden en inrijden zijn 2 heel verschillende dingen.
Want het is iets wat je zeker niet alleen kunt doen als het de eerste keer is. 
..Jordy_ schreef:Hoi! Wat leuk dat ze aan jou gedacht heeft!
Helaas is er voor een pony zadelmak maken en doorrijden geen theorie boek, en het is ook absoluut niet makkelijk. Je kunt er een paard mee maken of breken.
Ga de komende 3 jaar lekker ervaring op doen, wie weet met verzorgpony's , lekker veel info lezen en ga kijken of je een instructeur vind die veel verstand heeft van jonge paarden en die jou dan kan begeleiden met het rijden van een jonge pony.Want het is iets wat je zeker niet alleen kunt doen als het de eerste keer is.