Even ter informatie: ik heb een goede instructeur!! (heel goed zelfs
)Sinds ik bij hem les, dan stijg ik telkens in mijn rijden, sterker nog ik heb tot nu toe sinds ik bij hem les 3 van de 5 wedstrijden gewonnen! Maar hij wil nog niet zo zeer aandacht geven aan de galop, omdat hij nog aan vele punten in draf bezig is.Maar ik rij nu ook bij de LRV, en daar ik met mijn haflinger (1m53) Er tussen loop, wil de rest kunnen volgen.
Nu in draf kan ik het allemaal goed volgen.. maar de galop... Het draagtempo van de meeste lrv paarden krijg ik niet gevolgd, ze gaan voor ons eigelijk te traag. En toch snel genoeg voor de dressuur.. alleen kan woest dit tempo niet aan, na twee passen valt hij uit de galop of moet ik hen voorbij rijden wat niet de bedoeling is. Nu wil ik niet dat jullie zeggen "dan galoppeer niet, of doe niet mee met lrv ofzo... ik heb de trage en meer gedragen galop ook nodig voor mijn L proeven, de B is voorbij... het niveau moet dus ook hoger in de galop!
Ik krijg veel steun van mijn rij maatje Pasi hier op bokt, ze helpt me als ze op kop moet rijden door door te rijden, maar het zou in principe niet mogen.. ik moet hun kunnen volgen, zij niet mij.
Woest is een 6 jarige haflinger die nu een dikke 2,5 jaar onder zadel is. We zijn binnen de haflinger club net L gerechtigd geworden, maar de galop is en blijft een groot struikelpunt. Woest is best lang gebouwd. Hij rijdt op een dubbelgebroken augertane sprengerbit. Hier loopt hij goed op!
Hij kan soms hard worden, maar als hij goed aangereden is dan is hij lekker licht in de mond en gaat het rijden ook steeds beter, daarom wil ik géén ander bit!
Ik heb een tijd bitten getest, maar bij een enkelgebroken bit gaat zijn hoofd de lucht in, en doet hij niets anders dan het bit vastnemen!
De tandarts is ook geweest zo'n 2 weken geleden, en hij had enkel een paar lichte haken, die weggeveild zijn geweest.
Maar nu het galop probleem. Als ik woest mooi over de rug, aan de teugel heb, en ik spring in galop aan, dan gaat steevast dat hoofd vooruit, wordt hij lang in zijn lijf en heeft een goed tempo! Nu heb ik hem zover dat hij echt al begint te knikken met zijn hoofd (dus de teugel degelijk wil volgen richting nageefelijkheid, dit enkel wanneer ik hem vooraf licht en nageefelijk gereden krijg, anders blijft zijn hoofd in de lucht). Nu wil ik graag dat hij vertraagd en iets meer draagt, ja ik weet het hij is 6 jaar ect, maar dat beetje extra dragen zou ik wel van hem willen krijgen. Er zijn genoeg paarden en zelfs haflingers die op deze leeftijd of tijd onder zadel gerust een RUSTIG galopje kunnen uitvoeren!
Woest gaat SNEL... Als ik hem heel veel tegenhoud wat zo al niet de bedoeling is, krijgt hij takt fouten. Ik drijf NIET te veel in galop daar heb ik natuurlijk het eerst op gelet, enkel wanneer hij dreigt in draf te vallen.
Dus zoek ik manieren om hem het beste te doen vertragen.
Maar hoe kan ik dit het beste doen? Ik kan aan de teugels gaan "hangen" en been bijgeven, maar dat is niet de bedoeling. Ik heb het geprobeerd met telkens halve ophoudingen te doen, maar daar galoppeert hij gewoon doorheen, terwijl hij in draf er wel naar luistert.
Er zijn mensen die zeggen dat je moet aanspringen, en terug nemen naar draf, en weer aanspringen.. doe ik dat, dan krijg ik binnen de vier pogingen een paard dat een mond van beton heeft, of eentje dat zelf aanspringt wanneer het niet moet, ga ik straffen dan heeft hij iets van "wat wil je nou" en sja, typisch aan haflingers... ze zijn KOPPIG! het probleem is dat ik dat ook ben en voor je het weet zitten we in een trek wedstrijd waar nergens op slaat.
En duurt het me zeker een week vooraleer ik hem weer de vertrouwen in het bit gegeven hebt (zo lijkt het) zodat hij het weer volgt.
Nu zou ik graag tips krijgen, zodat ik er aan kan werken! Let aub op mijn verhaal, niet dat je straffere bitten voorstelt want daar ga ik niet op in. Een straffer bit is geen oplossing als ik hem in draf op dit bit perfect gereden krijg. EN IK KRIJG LES!!!! (zie begin tekst!)
TIPS DIE JE NIET MOET GEVEN:
- Straffer bit (dit bit is goed! het moet rijtechnisch opgelost worden)
- Instructeur! Mijn werkt via de skala der ausbildung en werkt nog niet door op de galop, ik wil dit dus op EIGEN actie doen tot mijn lesgever er op in pickt als hij vind dat we er klaar voor zijn! En ja liever geen tips van "wacht op je instructeur"...
- Mijn zadel is PERFECT! Hij is nieuw en gepast, en aangepast op zijn maat. Woest verzet niet in de rug , bokt niet, steigert niet, en is nagekeken door de zadelmaker!
- Tandarts... die is geweest en de haken zijn weg (wat zo al heel licht was)
ALLE VERDER TIPS VAN HARTE WELKOM!