Ik heb vandaag, na mijn les, met mijn instructrise even overlegt en besloten om de bokkers om hulp te vragen over het volgende:
Ik ben een jaar geleden heel hard van het paard gevallen, ik heb hier dan ook een gekneusde onderrug aan overgehouden. Nu gaat dit met tijd en goed bewegen vanzelf over, het lichaam moet het zelf genezen, aldus mijn fysio. Maar hij had aangegeven dat paardrijden goed was voor mijn rugspieren. Deze moet ik dan namelijk ontspannen en gebruiken tijdens het rijden. En ik merk ook wanneer ik een tijd niet gereden heb, zoals met de vorst, dat ik dan meer last heb van mijn rugspieren.
Maar nu is mijn probleem dat ik erg veel moeite heb met het ontspannen van mijn rugspieren op het paard. Dit uit zich dan ook dat ik niet fijn kan zitten, vooral in de galop. Ik hou het ook niet lang vol om te galopperen omdat mijn lichaam te moe wordt van het 'blijven zitten' en het gespannen zitten. Wat dus eigenlijk niet hoort. En doordat ik niet fijn kan zitten en dus niet er goed aan kan rijden wordt het voor mijn paard ook moeilijk om haar rug te ontspannen.
Dus mijn vraag is of jullie misschien een goede oefening weten om mijn rugspieren te kunnen ontspannen of soepeler te maken. En dit het liefste op het paard, oefeningen ervoor helpen wel wat. Maar op het paard gaan mijn spieren zich dan toch weer aanspannen. Het gaat dan ook vooral om de spieren in mijn onderrug..
Hopelijk kunnen jullie mij hier mee helpen.

Alvast bedankt!
Groetjes Meike
), maar na vijf minuten zat mijn rug zo vast dat ik niks meer kon.