Als ik een vervelende gewoonte heb waar ik echt vanaf wil, dan is dat het enige (niet letterlijk natuurlijk) waar ik op let tot ik tevreden ben.
Ik kon bijvoorbeeld mijn benen niet goed houden in de draf, elke keer als ze niet meer goed zaten (kon al bij het aandraven zijn) ging ik weer terug naar de stap, deed ze goed en probeerde het opnieuw. Duurde ff, maar dan heb je ook wat.
Als je dus echt van deze gewoonte af wilt, dan raad ik je aan met lange teugel je handen op de goeie plek te houden. verder eigenlijk niet meer doen dan een beetje rondrijden (buitenrijden zou ideaal zijn, verveeld je paard zich niet) en zodra je merkt (waarschijnlijk zodra je er niet meer actief bij nadenkt) dat je handen weer naar beneden gaan, hop! omhoog.
Ik zet er expliciet lange teugels bij, omdat je paard op deze manier het minste last heeft van jouw op en neer gaande handen;)
Succes ermee!