En ik heb geen zin om dit helemaal te ontleden (verklaar me gek maar daar ben ik dus wél mee begonnen).Heeft iemand dit toevallig nog ergens liggen?!
Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
En ik heb geen zin om dit helemaal te ontleden (verklaar me gek maar daar ben ik dus wél mee begonnen).jasmijn78 schreef:Of koop een boek over dressuur, bijvoorbeeld Basisboek dressuur van Tineke Bartels (staat ook het skala in)
Voor gevorderde lezers: Gymnasium Das Pferdes...

aeolusnr1 schreef:naar wat ik hier uit jouw vraag kan afleiden is dat je op zoek bent hoe en op welke manier je een onbeleerd paard of pony kan gaan opleren, wel ik wil je het advies geven probeer dit niet te doen met alleen maar de info uit een boekje, dat zal je hiermee maar heel gedeeltelijk lukken, en is dus zeker niet de goeie keuze.
Laat je bijstaan door iemand met ervaring in het opleiden van paarden, die geeft je dan tegelijkertijd ook tips waar je dan heel de week verder mee kan oefenen, en zo telkens een week verder.
Dus neem een paardentrainer.
je mag me steeds contacteren hoor.( regio Antwerpen )
wemkelover schreef:aeolusnr1 schreef:naar wat ik hier uit jouw vraag kan afleiden is dat je op zoek bent hoe en op welke manier je een onbeleerd paard of pony kan gaan opleren, wel ik wil je het advies geven probeer dit niet te doen met alleen maar de info uit een boekje, dat zal je hiermee maar heel gedeeltelijk lukken, en is dus zeker niet de goeie keuze.
Laat je bijstaan door iemand met ervaring in het opleiden van paarden, die geeft je dan tegelijkertijd ook tips waar je dan heel de week verder mee kan oefenen, en zo telkens een week verder.
Dus neem een paardentrainer.
je mag me steeds contacteren hoor.( regio Antwerpen )
Volgens mij was dat nou juist niet haar bedoeling hoor,
Jij zoekt toch gewoon een stappenplan die je met elk paard, zadelmak of ver doorgereden, een trainingsopbouw hebt. Dus wat je zij 1. losstappen met lange teugel en dan punt 2. kan zijn '' teugels oppakken en bijvoorbeeld overgangen stap-draf rijden. toch??
Het is idd zoals Wemkelover zegt, wij hadden zoiets opgeschreven met onze basiscursus (LRV, basiscursus 2, in kraaienhorst) maar zoals ik al zei ben ik het kwijt 
Lielle schreef:zoek het eens op, dat kun je het zelf beoordelen