Ik heb wat tips nodig omdat ik het zelf even niet zo goed weet, ik rijd nu 8 jaar paard. Omdat ik ernstig ziek ben geweest, lag ik er een tijd uit. Ik ben het nu weer aan het oppakken, op mijn oude vertrouwde manege!

Maar nu, merk ik dat ik telkens toch wat gespannen naar de manege ga, en dat gaat voornamelijk omdat ik hoop dat ik niet op “die lastige en drukke paarden moet rijden”, ik geef even een voorbeeld:
Ik ben 20 jaar, ik zit op een paard die ik moet overnemen van de les daarvoor, en dan net voordat ik wil opstappen zegt het meisje die daarvoor op het des betreffende paard heeft gereden (die meiden zijn waarschijnlijk nog geen eens 15): “Pas maar op, bij mij deed ie in de les ontzettend vervelend en ging hij er vaak vandoor”
En dan… wordt ik gespannen. Dat gaat zich uiten in niet durven te galopperen uit angst dat het paard ervandoor gaat, gespannen op het paard zitten etc.
Ik weet niet zo goed hoe deze angst zich heeft ontwikkeld, waarschijnlijk ook omdat ik zo ziek ben geweest en daardoor heel fragiel en onzeker ben geworden. Want ik wil héél graag, vandaar dat ik ook jullie om tips vraag.
Hoe gaan/gingen jullie om met angst op de manege? En hoe hebben jullie de stap gezet om toch op die “lastigere” paarden te rijden op de manege?
nog even een toevoeging: aan de manege ligt het zeker niet, ik kan alles kwijt bij mijn instructrice en ik heb het er wat vaker over gehad, maar omdat het gewoon echt een “ding” in mijn hoofd is, wil ik toch even vragen naar jullie ervaring hierin.
Ook heb ik al lessen genomen op 1 vast paard, en privelessen.