Janneke2 schreef:Bij een jong paard vermoed ik: dier heeft geen evenwicht en zoekt steun op de hand.
Mijn tip: 'gooi' alle gewicht direct weg!
Dwz: acuut naar voor met 1 of 2 handen en meteen weer terug.
(..en dat dus een paar honderd keer herhalen.)
Het dier leert direct en metterdaad : er is niets om op te leunen, ik moet mijn problemen anders oplossen.
Verder NIETS met je teugels willen doen (optillen, terugtrekken) - werkt alleen maar averechts.
Been geven heeft zin als je dier weet heeft van 'die andere oplossingen', en dan toch just for fun eens gaat hangen.
Gelukkig reageert jouw paard hier niet op...! (Hangen betekent per definitie 'op de voorhand lopen'. Dat doen alle jonkies - maar drijven terwijl het jonkie al 'op de kop loopt' is vragen om een dier dat 'nog harder gaat duwen' met het achterbeen.)
...en je wil geen duwend achterbeen, maar op termijn een dragend achterbeen.
bedankt voor de tip en uitleg! hier heb ik echt veel aan denk ik.. ik ga dit ook uitproberen.
Ik gaf idd ook niet te veel been omdat dit toch geen nut had... en teugels optillen of iets is idd slecht en heb ik ook niet gedaan..
Freggle_Edge schreef:Ik zou beginnen bij het begin, longeren op een manier waar het lijf iets aan heeft. En daarna leren wat beenhulpen zijn. Dat hoofd komt later wel. Een stukje begeleiding hierbij is juist nu heel belangrijk.
Ben ik nu inderdaad mee bezig. Ik ben even gestopt met rijden en ben nu veel aan het logeren (of wat er op moet lijken) en merk dat het wel steeds beter gaat en dat zij mij ook steeds meer gaat vertrouwen. Ik ben ook begonnen met lange lijnen er achter lopen om het sturen wat te laten doen en dit ging ook best wel goed!!
binnenkort stap ik er weer op en ga ik kijken waar ze dan aan toe is..
Alles rustig aan doen, en als het niet lukt dan gaan we daar op oefenen desnoods neemt t maanden in beslag.
Freggle_Edge schreef:Ik zou beginnen bij het begin, longeren op een manier waar het lijf iets aan heeft. En daarna leren wat beenhulpen zijn. Dat hoofd komt later wel. Een stukje begeleiding hierbij is juist nu heel belangrijk.